17. 12. 2018 13:40 | NAÍ DILLÍ/TASR

V Indii znásilnili iba 3-ročné dievčatko

Stalo sa tak na výročie hromadného sexuálneho útoku v autobuse.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Trojročné dievčatko sa v pondelok nachádzalo v kritickom stave po tom, čo ho údajne znásilnil jeho sused v indickom hlavnom meste Naí Dillí. Informovala o tom polícia a ďalší miestni predstavitelia.

Podozrivým je 40-ročný ochrankár, ktorý žije v tej istej lokalite v juhozápadnej časti Naí Dillí ako dieťa. Polícia ho zatkla, oznámil to miestny policajný šéf Anto Alphonse.

"Dievčatko našli v bezvedomí a silne krvácajúce v nedeľu popoludní. Urýchlene ho odviezli do neďalekej nemocnice, kde podstúpilo operáciu," povedal ďalší policajný predstaviteľ.

"Obyvatelia štvrte ochrankára zbili, neskôr bol zatknutý. Prípad sme zaregistrovali ako znásilnenie dieťaťa a podozrivému môže hroziť trest smrti," dodal podľa tlačovej agentúry DPA predstaviteľ.

Zločin sa stal v nedeľu, na šieste výročie hromadného znásilnenia študentky v autobuse v Naí Dillí, ktorá neskôr zraneniam podľahla. Jej smrť viedla k obrovskému pobúreniu verejnosti, protestom a schváleniu prísnejších zákonov na ochranu žien.

Swati Maliwalová, ktorá vedie komisiu pre ženy v Naí Dillí, uviedla, že dievčatko, dcéra nádenníkov, bojuje v nemocnici o život.

Napriek prísnejším zákonom a opatreniam na zvýšenie bezpečnosti hlásia v Indii naďalej každý rok vysoký počet zločinov spáchaných proti ženám a deťom.

V roku 2016 bolo zaznamenaných vyše 36-tisíc prípadov znásilnenia, sexuálneho napadnutia a podobných zločinov proti deťom, uvádzajú údaje z Národného úradu pre registráciu zločinov.

Komentáre ( 0)