28. 12. 2018 16:06 , článok bol aktualizovaný 28. 12. 2018 18:06 | PŘÍBRAM/TASR, tn.cz

Rukojemnícka dráma v českej banke sa skončila. Páchateľa zadržala polícia

Motív prepadnutia zatiaľ nie je presne známy.

Polícia uzavrela celé námestie.
Polícia uzavrela celé námestie. Foto: tn.cz

Proti ozbrojenému útočníkovi, ktorý v piatok popoludní pred 14.30 h prepadol banku v centre stredočeského mesta Příbram, zasahoval Útvar rýchleho nasadenia (URNA). Do banky vtrhol dve a pol hodiny po oznámení prepadnutia. Muž zadržiaval osem rukojemníkov: šesť klientov a dvoch zamestnancov. Podľa šéfa URNA Libora Lochmana bola nálada páchateľa počas vyjednávania nestabilná. Informoval o tom portál Novinky.cz.

Príslušníci útvaru po vtrhnutí do banky páchateľa zadržali, rukojemníci sú v poriadku.

S 28-ročným mužom, ktorý bol ozbrojený funkčnou krátkou strelnou zbraňou, sa v priebehu popoludnia rozprávali dvaja privolaní vyjednávači. "Mal požiadavky ohľadne nejakého trestného stíhania, ale bližšie podrobnosti nechcem uvádzať," dodal pre český denník Právo Lochman.

Pre zásah sa útvar rozhodol po tom, čo sa situácia vyhrotila.

"Nálada páchateľa bola nestabilná, situácia sa nejakým spôsobom vyvíjala a keď sme našli vhodný okamih, tak sme zasiahli," vysvetlil Lochman bez uvedenia ďalších podrobností.

Muža zadržali o 17.00 h, všetkých osem zadržiavaných rukojemníkov je v poriadku. Podľa policajnej hovorkyne Moniky Schindlovej nešlo o lúpežné prepadnutie, muž chcel na seba upozorniť. On sám pritom už skôr odkázal polícii, že nemá v úmysle nikomu ublížiť.

Polícia pred zásahom uzavrela námestie T. G. Masaryka v centre Příbramu, 60 kilometrov od metropoly Praha, kde sa nachádza prepadnutá pobočka UniCredit Bank.

Na mieste aktívne pracovala okrem celoštátneho útvaru URNA aj zásahová jednotka Stredočeského kraja.

Motív prepadnutia zatiaľ nie je presne známy. Polícia pozná totožnosť muža, ale hovorkyňa oznámila len to, že ide o 28-ročného muža. Hrozí mu 12 rokov väzenia, napísal portál Novinky.cz.

Komentáre ( 0)