03. 01. 2019 10:47 | PEKING/TASR

Popravili Jacka Rozparovača z Číny. Nenávidel ženy, no mal manželku a dve deti

Svojim obetiam rezal pohlavné orgány.

Kao Čcheng-jung pred súdom
Kao Čcheng-jung pred súdom Foto: Profimedia

Sériového vraha prezývaného čínsky Jack Rozparovač, ktorý pripravil o život 11 žien, popravili vo štvrtok - tri desaťročia od spáchania prvej vraždy. Informáciu priniesla agentúra AFP.

Kao Čcheng-jung (54) v rokoch 1988 až 2002 okradol, znásilnil a zavraždil 11 žien a dievčat v čínskych provinciách Kansu a Vnútorné Mongolsko, ležiacich v severnej časti krajiny. Súd ho marci 2018 uznal za vinného a odsúdil ho na trest smrti za lúpeže a úmyselné zabitie. Trest smrti neskôr potvrdil aj čínsky najvyšší súd.

Spôsob popravy nie je známy. Stanica BBC však uviedla, že v Číne sa väčšina popráv vykonáva smrtiacou injekciou alebo popravnou čatou.


Kao za zameriaval na mladé ženy v červenom odeve, ktoré sledoval domov. Podľa štátnych médií im často podrezal hrdlo a ich telá zmrzačil - rozrezával im pohlavné orgány. Súd jeho motívy označil za opovrhnutiahodné a metódy za extrémne kruté. Najmladšia z obetí mala osem rokov.

Policajti sériového vraha zatkli v roku 2016. Kao podľa vyhlásení polície trpel sexuálnou úchylkou a nenávidel ženy. Bol však ženatý a mal dve deti.

Jack Rozparovač je prezývka sériového vraha, ktorý v roku 1888 v Londýne brutálne zavraždil najmenej päť žien a telá niekoľkých z nich zmrzačil. Vraždy sa nikdy nepodarilo vyšetriť.

Komentáre ( 0)