07. 01. 2019 16:21 | NAIROBI/kc

Zázračný útek z hrozivého objatia rozzúreneho hrocha. Rybár sa druhýkrát narodil

Zúfalý boj muža proti beštii z brehu sledovali turisti aj miestni a snažili sa niečo vymyslieť aby mu pomohli.

Muž v zajatí hrocha.
Muž v zajatí hrocha. Foto: Profimedia.sk

Hroch obojživelný je najnebezpečnešie zviera Afriky. Na vlastnej koži sa o tom presvedčil aj kenský rybár, ktorý len tak tak prežil stretnutie s týmto obrovským bylinožravcom.

Napriek tomu, že hrochy sa živia prevažne rastlinnou stravou, dokážu zaútočiť ako krvilačný predátor. Vedomý si tohto faktu bol aj Mathew Wanjiuku, a aj napriek tomu sa rozhodol loviť ryby v jazere Naivasha, v ktorom žije 2-tisích hrochov. Skúsený rybár si dával pozor, no hrochy sú povestné svojimi prekvapivými útokmi.

Pri Mathewovi sa z vody zrazu vynoril obrovský rozzúrený samec. Breh bol síce blízko, no rybár sa radšej nepokúšal s hrochom pretekať. Človek proti tomuto kolosu a najmä vo vode nemá najmenšiu šancu. Mathew sa pred zvieraťom, ktoré vážilo najmenej 1,5 tony, pokúšal ukryť pri veľkom naplavenom kmeni stromu. Zviera ho však zahnalo do slepej uličky a začalo ho hrýzť. Píše o tom portál Daily Mail.

Zúfalý boj muža proti beštii z brehu sledovali turisti aj miestni a snažili sa niečo vymyslieť aby mu pomohli. Kovovými predmetmi začali búchať na veľký kus železa a zviera si asi po desiatich minútach svoj útok rozmyslelo a rybára nechalo žiť.

Mathew ako zázrakom utrpel pri útoku hrocha iba ľahké zranenia. Mal tržnú ranu na ruke, polámané rebrá a odreniny po celom trupe. Zo zranení sa úplne zotavil.

 

Komentáre ( 0)