09. 01. 2019 19:16 | USA/TV Markíza

Taxikár zastrelil šesť ľudí. Vinu hodil na spoločnosť Uber

Údajne cez aplikáciu ovládala jeho myseľ.

Taxikár zastrelil šesť ľudí
Taxikár zastrelil šesť ľudí Foto: TV Markíza

Americký vodič taxislužby Uber zastrelil šesť ľudí. Muž sa pred súdom ku všetkému priznal. Na tom by však nebolo nič zvláštne, keby celú vinu nehodil práve na taxislužbu, ktorá ho mala ovládať.

Páchateľ (48) bezhlavo strieľal vo februári 2016. Mieril na ženy, mužov aj deti. Obete údajne neboli jeho zákazníkmi, ale náhodní okoloidúci. Pred súdom tvrdil, že na všetko ho naviedla práve spoločnosť Uber, ktorá cez aplikáciu ovládala jeho myseľ.

Jeho streľba trvala približne pol hodiny. Okamžite potom ho zadržala polícia. Samotná spoločnosť Uber bola zo streľby šokovaná. Podiel na vine odmietla a tvrdila, že s vodičom Daltonom začala spolupracovať najmä pre to, že nebol v minulosti trestne stíhaný.

Niektorí svedkovia pred začiatkom procesu vypovedali, že Dalton ich viezol v aute medzi streľbami, keď zabíjal ľudí. Táto verzia sa však nepotvrdila.

Spoločnosť Uber, ktorú majú v zuboch taxikári v rôznych krajinách sveta tvrdí, že jej šoféri nesmú nosiť v službe zbraň. Napriek tomu toto nie je jediný prípad, keď vodiči pokazili meno značky Uber. V Indii odsúdili muža, ktorý uniesol a znásilnil zákazníčku.