10. 01. 2019 07:48 | PRAHA/tvnoviny.sk

Terezu chytili v Pakistane s kufrom drog presne pred rokom. Kedy spozná svoj trest?

Proces, ktorý je okrem Česka ostro sledovaný aj priamo v Pakistane, sa možno pomaly chýli ku koncu.

Češka Tereza pri výsluchu.
Češka Tereza pri výsluchu. Foto: YouTube/Jamws Bond

Presne pred rokom zadržali Pakistanci na letisku v Láhaure tesne pred nástupom do lietadla mladú Česku Terezu H. V jej kufri potom objavili skoro desať kíl drog. Proces, ktorý je okrem Česka ostro sledovaný aj priamo v Pakistane, sa možno pomaly chýli ku koncu.

Pred pár dňami sa navyše zmenil sudca, takže sa očakávalo, že sa vlečúci proces ešte natiahne. Lenže sa zdá, že opak je pravdou - podľa agentúry AP je totiž v podstate "hotovo" a verdikt by mal padnúť do konca mesiaca. Ďalšie pojednávanie je podľa dostupných informácií naplánované na piatok.

Informáciu o konci súdu však popiera české ministerstvo zahraničia. "Je pravda, že sa všetko chýli ku koncu, ale hlavné pojednávanie rozhodne neskončilo, stále pokračuje. Je predčasné špekulovať, kedy verdikt padne. Múdrejší snáď budeme po piatkovom súde," povedal TN.cz hovorca rezortu Michal Bucháček.

Zábery peknej blondínky, ako s hlavou v dlaniach sedí na tmavej sedačke a sťažuje sa: "Ježiš, on ma zabije!", obleteli pred rokom nielen Česko, ale aj značnú časť sveta.

Bol to ale len začiatok príbehu, ktorý už 365 dní sledujú ako české, pakistanské médiá, ako aj svetové agentúry. Počas roka od zadržania sa Češka Tereza, o ktorej Pakistanci píšu ako o modelke, objavila na súde nespočetnekrát - často s novou farbou vlasov, inokedy s novou šatkou na krku či v slnečných okuliaroch.

Verdiktu za údajné pašovanie heroínu sa však stále nedočkala. Súdne pojednávania boli totiž opakovane odročené, občas z veľmi bizarných dôvodov - raz kvôli veľkému kriketovému turnaju, inokedy kvôli rozsiahlemu výpadku dodávok elektriny, ktorý postihol veľkú časť krajiny.

Tereza počas roka od svojho zatknutia tiež stihla vymeniť právnika a pred Vianocami dokonca vyhlásila, že do Pakistanu išla študovať islam a tunajšiu kultúru.

Komentáre ( 0)