11. 01. 2019 09:11 | USA/TASR

Tínedžerka (13), ktorá zmizla po vražde rodičov, sa našla. Ušla únoscovi

Bola nezvestná tri mesiace.

Nezvestná Jayme Closs
Nezvestná Jayme Closs Foto: TASR/AP

Trinásťročné dievča z amerického štátu Wisconsin, ktoré bolo po vražde rodičov nezvestné od októbra, našli živé. Informoval o tom vo štvrtok úrad šerifa v okrese Barron.

Jayme Clossovú objavili v meste Gordon, ktoré leží približne 100 kilometrov od miesta, kde ju videli naposledy. Polícia vzala do väzby podozrivú osobu údajne spojenú s týmto prípadom krátko po tom, ako dievča našli, uviedol úrad šerifa v okrese Douglas.

Ako uviedla CNN, teta tínedžerky prezradila, že Jayme vzali vo štvrtok do nemocnice. Ďalšie informácie zverejnia až na tlačovej konferencii. Dievča bolo vychudnuté, špinavé a malo na sebe topánky o niekoľko čísel väčšie. Podľa BBC ušla únoscovi z chatrče, kde ju držal.

Pri úteku narazila na ženu venčiacu psa a poprosila ju o pomoc. Zaklopili na najbližší dom, kde im otvorila miestna učiteľka. Tá okamžite zavolala na políciu. Dievča strávilo v dome asi 20 minút a odmietla ponúknutú vodu aj jedlo.

Jayme zmizla 15. októbra, keď jej rodičov objavili zastrelených v ich rodinnom dome neďaleko mesta Barron. Vyšetrovatelia odvtedy dostali od verejnosti stovky tipov, analyzovali desiatky videozáznamov z bezpečnostných kamier a vykonali množstvo prehliadok.

Krátko po jej zmiznutí úrady vyslovili presvedčenie, že je Jayme nažive a v ohrození, pripomína televízna stanica CNN.

Nezvestná Jayme Closs
Nezvestná Jayme Closs Foto: TASR/AP
 

Komentáre ( 0)