12. 01. 2019 10:25 , článok bol aktualizovaný 12. 01. 2019 18:54 | PARÍŽ/TASR

Výbuch v Paríži si vyžiadal tretiu obeť, turistku zo Španielska

Hovorkyňa parížskych policajtov spresnila, že výbuch sa stal na ulici Rue de Trévise v IX. parížskom obvode, v severnej časti centrálneho Paríža.

Explózia v Paríži
Explózia v Paríži Foto: AP Photo/Kamil Zihnioglu

Sobotňajšia explózia v Paríži si vyžiadala tretiu obeť, keď svojim zraneniam krátko po prevoze do nemocnice podľahla občianka Španielska, ktorá bola vo francúzskej metropole na dovolenke so svojím manželom. S odvolaním sa na zdroje španielskeho ministerstva zahraničných vecí o tom informovala agentúra AFP.  

Pozrite si reportáž TV Markíza

 

Ďalšími obeťami výbuchu sú dvaja hasiči, ktorí boli ráno privolaní do ulice Rue de Trévise, kde unikal plyn. Krátko po príjazde hasičov došlo v budove, kde sídlila pekáreň a reštaurácia, k mohutnému výbuchu a následne vypukol aj požiar. Tlaková vlna po výbuchu spôsobila materiálne škody na okolitých budovách. 

Explózia si vyžiadala aj 47 zranených. Stav desiatich z nich je vážny.

Zábery francúzskej televízie

 

Minister vnútra Christophe Castaner informoval, že na miestne nešťastia po výbuchu zasahovalo 200 hasičov a povolaných bolo aj 100 policajtov. Minister ubezpečil, že "všetko je pod kontrolou". Dodal súčasne, že budovu bude potrebné monitorovať ešte najmenej 48 hodín, aby sa predišlo riziku opätovného vypuknutia požiaru.

K výbuchu došlo okolo 09.00 h SELČ v budove ulici Rue de Trévise v IX. parížskom obvode, ktorý sa nachádza na pravom brehu rieky Seina.

Explózia v Paríži
Explózia v Paríži Foto: AP Photo/Kamil Zihnioglu
 

Komentáre ( 0)