17. 01. 2019 09:11 | LÁHAURE/tvnoviny.sk

Tereza je zúfalá. Na súde prosila, že chce ísť domov

Sudca opäť pojednávanie odročil.

Češka Tereza pri výsluchu.
Češka Tereza pri výsluchu. Foto: YouTube/Jamws Bond

Češka Tereza H., podozrivá z pašovania drog, je v pakistanskom väzení už viac ako rok. Stále čaká na rozsudok, prerokúvanie jej prípadu sa ale stále odkladá. Terezu teraz nový sudca, ktorý kauzu prevzal, znova rozdrvil.

Šahzád Raza rozhodne nebude Tereziným priaznivcom. V Pakistane ho prezývajú "kat kresťanov" kvôli jeho tvrdému prístupu k Európanom či Američanom. Podľa českého ministerstva zahraničia by sa súdne konanie mohlo znovu predĺžiť. Nový sudca sa totiž musí oboznámiť so všetkými podrobnosťami.

Teraz navyše sudca podľa portálu Blesk.cz čaká na písomné rozhodnutie Najvyššieho súdu v Láhaure ohľadom výsluchu nového svedka, ktorého navrhovala obžaloba. Tieto slová Češku obvinenú z pašovania drog zranili.

"Strávila som vo väzení už viac ako rok. Chcela by som ísť domov," prosila zúfalá Tereza v stredu na súde. "Buďte si istá, slečna, že súd robí všetko preto, aby vašu kauzu ukončil čo najskôr," mal podľa portálu odpovedať sudca.

Colníci Terezu na letisku v pakistanskom Láhaure zadržali 10. januára 2018. V dvojitom dne kufra ukrývala deväť kíl heroínu, aj napriek tomu prešla cez dve kontroly a chystala sa odletieť do Abú Zabí, kde mala presadnúť na lietadlo do Írska.

Komentáre ( 0)