18. 01. 2019 14:24 | LONDÝN/TASR, jh

Princ Filip sa zrazil s autom, v ktorom bolo bábätko. Hneď sa pýtal, či sú všetci v poriadku

Svedok nehody opísal, ako princovi Philipovi pomáhal vyslobodiť sa z auta.

Nehoda princa Filipa v Británii
Nehoda princa Filipa v Británii Foto: Profimedia

Jeden zo svedkov štvrtkovej nehody na východe Anglicka, ktorej účastníkom sa stal manžel britskej kráľovnej Alžbety II. princ Philip, v piatok opísal, ako mu pomáhal vyslobodiť sa z prevráteného auta.

Nehoda sa stala neďaleko kráľovského sídla Sandringham v anglickom grófstve Norfolk. Auto značky Land Rover, ktoré 97-ročný Philip riadil, vychádzalo z vedľajšej komunikácie na cestu A149 pri obci Babingley, kde sa zrazilo s minivanom. Po náraze sa princovo auto, v ktorom sedel okrem neho aj jeho osobný strážca, prevrátilo na bok.

Nehoda princa Filipa v Británii
Nehoda princa Filipa v Británii Foto: TASR/AP
 

Svedok nehody, 75-ročný vodič menom Roy Warne, odpovedal: „Áno. Požiadal som ho, aby si posunul ľavú nohu a tým si uvoľnil pravú. Potom som mu pomohol dostať sa z auta."

Dodal, že vojvodu z Edinburghu chytil okolo pása a vyslobodil ho spod posuvnej strechy vozidla. Podľa neho nebol princ zranený, ale zostal šokovaný a otrasený.

Princ sa hneď zaujímal o zdravotný stav ľudí z druhého auta

Privolaný lekár po prehliadke potvrdil, že Philip neutrpel nijaké zranenia. Vodička minivanu (28) si zranila koleno a 45-ročná pasažierka si zlomila zápästie. V aute sa nachádzal aj deväťmesačný chlapček, ktorý podľa polície vyviazol bez zranení.

„Sú všetci v poriadku?" pýtal sa princ účastníkov nehody hneď, ako mu pomohli dostať sa z auta, píše denník Daily Mail.

Na ceste, kde došlo k nehode, nariadili v piatok miestne úrady znížiť rýchlosť áut a nainštalovali tam bezpečnostné kamery. Polícia nehodu naďalej vyšetruje.

 

Expertka na kráľovskú rodinu Ingrid Sewardová prezradila, že kráľovná bude po tomto incidente určite na svojho manžela poriadne nahnevaná. Princ Charles sa nedávno vyjadril, že sa obáva otcovej odhodlanosti aj naďalej viesť motorové vozidlo, aj keď už má po 90-tke.

Ak vyšetrovanie nehody ukáže, že ju zavinil princ Filip, mohol by byť dokonca stíhaný za nepozornú jazdu. Môže sa vyhnúť súdnemu procesu, ak sa dobrovoľne vzdá vodičského preukazu, uviedol právnik Nick Freeman pre Daily Mail.

Komentáre ( 0)