21. 01. 2019 06:07 |

Izraelská armáda útočí na iránske ciele v Sýrii

Urobila tak po tom, ako jej protivzdušná obrana zostrelila raketu odpálenú zo sýrskeho územia.

Izraelské lietadlo F-15.
Izraelské lietadlo F-15. Foto: TASR

Izraelská armáda v noci na pondelok oznámila, že uskutočňuje letecké útoky na iránske ciele v Sýrii po tom, ako jej protivzdušná obrana zostrelila raketu odpálenú zo sýrskeho územia.

Armáda v oznámení uviedla, že "práve udiera" na jednotky Kuds iránskych Revolučných gárd v Sýrii, pričom varovala sýrsku armádu pred pokusmi útočiť na územie Izraela alebo jeho ozbrojené sily. Ďalšie informácie neposkytla, píše ďalej agentúra AFP.

V nedeľu izraelská armáda informovala o zachytení rakety vystrelenej zo Sýrie nad Golanskými výšinami po tom, ako Damask obvinil Izrael z leteckých úderov na juhu Sýrie.

Izrael chce zabrániť tomu, aby jeho úhlavný nepriateľ Irán natrvalo umiestnil svoje vojenské sily v susednej Sýrii. S týmto cieľom uskutočnil stovky vzdušných útokov proti iránskym cieľom i dodávkam zbraní pre Teheránom podporované libanonské militantné hnutie Hizballáh.

K podobným útokom sa Izrael verejne vyjadruje len zriedkavo, najnovšie informácie sú tak z jeho strany veľmi neobvyklým krokom, konštatuje agentúra AP.

Komentáre ( 0)