22. 01. 2019 09:21 | TCHAJ-PEJ/TASR

Známa turistka, ktorá pózovala na horách v plavkách, zahynula pri výstupe

Gigi Wu spadla do rokliny a pravdepodobne zomrela v dôsledku podchladenia.

Turistka Gigi Wu
Turistka Gigi Wu Foto: Gigi Wu/Facebook

Taiwanská vysokohorská turistka, ktorá sa na sociálnych sieťach preslávila fotografiami v plavkách na vrcholkoch hôr, zahynula počas sólovej túry v taiwanskom národnom parku Jü-šan. Na svojom webe o tom v utorok informovala stanica BBC.

Záchranári uviedli, že 36-ročná Gigi Wu spadla do rokliny a pravdepodobne zomrela v dôsledku podchladenia. Podarilo sa jej síce spojiť s tiesňovou linkou, záchranári sa k nej však pre zlé počasie nemohli včas dostať.

Turistka Gigi Wu
Turistka Gigi Wu Foto: Gigi Wu/Facebook
 

Gigi Wu bola na sociálnych sieťach známou osobnosťou. Fanúšikovia jej na Facebooku nechávali milé odkazy a považovali ju za inšpiratívnu turistku.

Taiwančanka bola skúsenou turistkou a počas svojich výprav vždy používala riadnu výstroj. Na sociálnych sieťach zverejňovala fotografie z hôr, na ktorých pózuje v plavkách.

Wu bola na niekoľkodňovej túre v taiwanskom národnom parku Jü-šan. Po tom, ako zavolala na núdzovú linku, sa k nej podľa denníka Taiwan News pokúšal vrtuľník dostať trikrát. Misiu vždy zastavilo zlé počasie a operácia musela pokračovať po zemi. Jej telo napokon záchranári našli až po 43 hodinách.


Komentáre ( 0)