14. 02. 2019 12:17 | LAHORE/tvnoviny.sk

Tereza je presvedčená o svojej nevine: Pustia ma na slobodu

Sudca už dokončil výsluchy svedkov a zostáva len prednes záverečných rečí.

Tereza na súde.
Tereza na súde. Foto: Facebook/Lahore News

Súd s Terezou H., obvinenou z pašovania drog, sa v Pakistane blíži k záveru. Sudca už dokončil výsluchy svedkov a zostáva len prednes záverečných rečí. Podľa pakistanských médií by mohol sudca vyniesť verdikt do konca februára.

ZDROJ: facebook/Lahore News

Tereza v stredu znovu dorazila na súd v pakistanskom Lahore. Rozsudku sa zatiaľ nedočkala. "Na súdne pojednávanie sa nedostavil prokurátor, bolo preto odročené na 18. februára," uviedol pre TN.cz hovorca ministerstva zahraničných vecí Michal Bucháček.

Podľa pakistanského portálu Lahore News už sudca dokončil výsluchy svedkov a čoskoro vynesie verdikt. "Môžem potvrdiť, že sa proces chýli ku koncu, žiadny konkrétny termín ale zatiaľ nepoznáme," doplnil Bucháček. Miestne médiá hovoria o konci februára. V minulosti už ale sudca sľúbil verdikt niekoľkokrát.

Na programe je teraz záverečná reč prokurátora. Ten už ale niekoľkokrát k súdu neprišiel, preto sa môže proces ešte viac pretiahnuť. Češka pritom na rozsudok čaká v pakistanskom väzení už viac ako rok, na letisku ju zadržali vlani v januári.

Tereza po súde sršala optimizmom a dúfa vraj v skorý a hlavne priaznivý verdikt. "Pustia ma na slobodu. Už čoskoro sa vrátim domov," citoval jej slová portál Blesk.cz.

Colníci Terezu na letisku v pakistanskom Láhaure zadržali 10. januára 2018. V dvojitom dne kufra ukrývala deväť kíl heroínu, aj napriek tomu prešla cez dve kontroly a chystala sa odletieť do Abú Zabí, kde mala presadnúť na lietadlo do Írska.

Pri výsluchu uviedla, že o drogách nevedela. Tušila vraj, že preváža niečo nelegálne, myslela si však, že ide o marihuanu. Za pašovanie drog hrozí v Pakistane pre cudzincov až doživotné väzenie, pre miestnych aj trest smrti. Šancu na vydanie do Česka podľa odborníkov nemá.

Komentáre ( 0)