Live
Už o chvíľu NAŽIVO: Matovič, Krajčí a Mikas o aktuálnej epidemiologickej situácii
Sledujte tu
20. 02. 2019 11:11 | PRAHA/tvnoviny.sk

Muž odletel z Prahy do Británie na cudzí pas. Prešiel štyrmi kontrolami a nikto si to nevšimol

Že si pasy s kamarátom prehodili, zistil až doma.

Letisko Václava Havla v Prahe.
Letisko Václava Havla v Prahe. Foto: Profimedia.sk

Brit Steve Vincent (44) nemôže opustiť Českú republiku. Na jeho pas totiž z Prahy odletel jeho o rok mladší kamarát Allan Poole. Že si pasy prehodili, zistil Poole až doma. Na cudzí doklad pritom prešiel štyrmi kontrolami. Jeho kamarát teraz musí v Česku čakať na náhradný doklad.

Najprísnejšími kontrolami na letisku by nemala prekĺznuť ani myš. Na pražskom letisku Václava Havla sa ale do lietadla do Amsterdamu dostal britský turista na pas svojho kamaráta.

Allan Poole sa z Prahy vracal o deň skôr, ako jeho kamarát Steve Vincent. Na recepcii v hoteli v Prahe si ale nevedomky prehodili pasy.

"Nikto si to nevšimol alebo ma nezastavil. Ja som to zistil až doma," prezradil denníku The Independent Poole. V nedeľu ale bez problémov na cudzí pas prešiel štyrmi kontrolami a odcestoval z Prahy cez Amsterdam do Newcastlu.

Pri nástupe do lietadiel v Prahe a v Amsterdame predkladal svoj pas spolu s palubným lístkom, ani na jednom letisku si však nevšimli, že meno na lístku a v pase nesedí. V Amsterdame musel prejsť pasovou kontrolou, pretože opúšťal Schengenský priestor. V Newcastli potom zase cez britskú imigračnú kontrolu.

"Dokonca som neprešiel automatickým pásom v Amsterdame a musel som ísť k okienku, ale pustili ma ďalej," prezradil Brit. Poole a jeho kamarát Vincent sú si trochu podobní.

Kým Poole už je v poriadku v Newcastli, jeho kamarát teraz nemôže opustiť Prahu a pondelkový let zmeškal. Teraz čaká, až mu britská ambasáda vystaví núdzový pas, za ktorý musí zaplatiť. A zrejme si bude musieť po návrate do vlasti vybaviť aj nový pas, pretože tým, že mu vystavia náhradný, mu jeho starý zablokujú.

"Nepustili ma do lietadla, ja som teraz uväznený v Prahe. Čo s tým mám robiť?" hneval sa druhý Brit.

ZDROJ: Twitter/Steve Vincent

Komentáre ( 0)