22. 02. 2019 12:18 | PRAHA/tvnoviny.sk

Češka tajne porodila syna a mŕtve telo nechala na chodbe. Vo väzení strávi 16,5 roka

Podľa súdu žena novorodenca buď priamo udusila alebo ho zámerne nechala ležať bez pomoci na studenom mieste, kde sa udusil z podchladenia.

Česká polícia
Česká polícia Foto: tn.cz

Ženu, ktorá nechala na chodbe pražského domu tašku s mŕtvym novorodencom, poslal súd na 16,5 roka do väzenia. Rozsudok nie je právoplatný. Vinia ju z toho, že vražda dieťaťa bola plánovaným činom. Telo našli vlani na jar na chodbe domu na sídlisku Velká Ohrada v pražských Stodůlkách, informujú tn.cz.

Podľa súdu žena novorodenca buď priamo udusila alebo ho zámerne nechala ležať bez pomoci na studenom mieste, kde sa udusil z podchladenia. Chlapcovo telo potom zabalila do igelitovej tašky, ktorú ráno nechala na skrinke hydrantu v suteréne domu.

Dieťa po narodení vraj nekričalo, ani sa nehýbalo, povedala žena na súde. To však vyvrátili znalci, podľa ktorých bol chlapec zdravý a niekoľko desiatok minút po pôrode ešte žil.

Žena tajne a bez pomoci porodila v byte jej známej v noci medzi 4. a 5. marcom minulého roka. V tom čase tam spali dve ďalšie ženy, tie vraj ale o ničom nevedeli. Žena svoje tehotenstvo tajila, po pôrode byt upratala a odišla.

Počas tehotenstva tiež nechodila k doktorovi, ani sa nesnažila zabezpečiť pre dieťa náhradnú starostlivosť. Pre 34-ročnú ženu so základným vzdelaním bol toto už tretí pôrod, o jedno jej dieťa sa stará otec a ďalšie dala hneď po pôrode na adopciu.

Komentáre ( 0)