27. 02. 2019 10:35 | KÁHIRA/TASR

Veľký požiar na železničnej stanici v Káhire. Zahynulo najmenej 25 ľudí

Požiar zrejme vypukol po explózii palivovej nádrže vo vlaku.

Požiar na železničnej stanici v Káhire
Požiar na železničnej stanici v Káhire Foto: Profimedia

Najmenej 25 ľudí v stredu zahynulo a ďalších 50 utrpelo zranenia pri veľkom požiari na hlavnej železničnej stanici v Káhire. Informovala o tom agentúra DPA.

Po tom, ako rýchlo idúci vlak vošiel do stanice v centre egyptského hlavného mesta, narazil do bariéry a explodovala palivová nádrž. Po výbuchu a následnom požiari stúpal zo stanice hustý čierny dym.

Jedna zo svedkýň nešťastia podľa agentúry Reuters povedala, že "všetci po náraze začali utekať a mnoho ľudí prišlo o život pri explózii lokomotívy". Na miesto prišiel egyptský premiér Mustafá Madbúlí.

V Egypte došlo v minulých rokoch k niekoľkým tragickým železničným nehodám, pripomína DPA.

 
 

Po požiari rezignoval minister dopravy

Egyptský minister dopravy Hišám Arafát rezignoval po požiari na káhirskej železničnej stanici. Premiér Mustafá Madbúlí demisiu ministra prijal.

Jeden z predstaviteľov železníc podľa agentúry AP uviedol, že je príliš skoro vylúčiť, či náraz nebol teroristickým činom. Zatiaľ nie je ani jasné, či bol v lokomotíve rušňovodič a či niekto nenastavil na lokomotíve plnú rýchlosť a potom nevyskočil. Generálna prokuratúra nariadila rozsiahle vyšetrovanie a vyslala na stanicu tím vyšetrovateľov. Premiér Madbúlí prisľúbil pre tých, ktorí majú haváriu na svedomí, tvrdé tresty.

V Egypte došlo v minulých rokoch k niekoľkým tragickým železničným nehodám. V auguste 2017 sa dva osobné vlaky zrazili neďaleko stredomorského prístavu Alexandria, pričom zahynulo 43 ľudí. O rok skôr najmenej 51 ľudí prišlo o život, keď sa dva vlaky zrazili neďaleko Káhiry.


Komentáre ( 0)