04. 03. 2019 14:45 | PRAHA/TASR

V Česku sa zrazili dva vlaky, zranilo sa 12 ľudí

Príčina kolízie nie je bezprostredne známa.

Nehoda dvoch vlakov v Česku
Nehoda dvoch vlakov v Česku Foto: Polícia ČR

Na železničnej trati medzi mestami Čáslav a Třemošnice v strednej časti Čiech sa v pondelok zrazil nákladný vlak s osobným. Kolízia si vyžiadala 12 zranených, z toho jeden človek sa zranil ťažko. Informovala o tom spravodajská televízia ČT24, podľa ktorej zdrojov k nehode mohla prispieť aj ľudská chyba. Príčina kolízie nie je bezprostredne známa.

"Došlo k čelnej zrážke manipulačného vlaku s osobným vlakom z mesta Třemošnice do mesta Čáslav," povedal hovorca Českých dráh Petr Šťáhlavský. Stalo sa tak medzi stanicami Ronov nad Doubravou a Žleby. V havarovanom vlaku sa podľa hovorkyne hasičov viezlo približne 15 ľudí.

"Jedna osoba utrpela ťažké zranenia, päť ľahké. Na mieste je šesť posádok záchranárov z kraja a Čáslavi vrátane vrtuľníka," spresnil hovorca záchrannej služby, podľa ktorého ošetrili celkovo šesť ľudí. Hovorca Českých dráh potom hovoril o desiatich až dvanástich zranených, podľa hasičov zrejme niektorí ľudia po nehode od vlaku odišli.

Ako sa stalo, že oproti sebe išli dva vlaky, nie je zatiaľ zrejmé. "V tejto chvíli nie je možné vylúčiť, že k nehode došlo v dôsledku ľudskej chyby," pripustil hovorca českých železníc.

Komentáre ( 0)