05. 03. 2019 11:26 , článok bol aktualizovaný 05. 03. 2019 19:35 | ZDĚCHOV/TASR

Leva, ktorý na Morave roztrhal chovateľa, zastrelili policajti

Policajti zastrelili aj gravidnú levicu, ktorá však s incidentom nemala mať nič spoločné.

Chovateľ Michal Prášek so svojim levom.
Chovateľ Michal Prášek so svojim levom. Foto: Profimedia.sk

V moravskej obci Zděchov v okrese Vsetín napadol v utorok chovateľa lev. Muž jeho útok neprežil, informoval server Novinky.cz.

Pozrite si reportáž o problematickom chovateľovi levov


Podľa informácií TV Nova krátko pred poludním vnikla zásahová jednotka do objektu, kde sa nachádzali lev s levicou a obe zvieratá zastrelila. Chovateľovi však už lekári nedokázali pomôcť.

Mŕtveho muža našiel ráno otec, ktorý uvidel jeho telo na kamerách nainštalovaných v klietkach, uviedli Novinky.cz.

 

Z výbehu sa krátko pred pol dvanástou ozvalo šesť výstrelov, ktorými zásahová jednotka usmrtila leva Fufiho aj ročnú levicu Liuwu, ktorá údajne bola gravidná. Otec nebohého chovateľa vraj veterinárov upozornil, že levica je neškodná a v čase incidentu bola v samostatnej klietke.

Búda s výbehom pre levy.
Búda s výbehom pre levy. Foto: Profimedia.sk
 

"Môžem potvrdiť, že v obci Zděchov došlo v utorok ráno k incidentu, pri ktorom lev napadol svojho majiteľa," povedala Lenka Javorková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Polície ČR v Zlíne. Na mieste sú podľa nej všetky zložky integrovaného záchranného systému, povolaná bola i policajná zásahová jednotka z Brna.

Muž dvoch levov zrejme choval bez povolenia. S mladou levicou na vôdzke chodieval aj na prechádzky, čo sa nepáčilo miestnym obyvateľom.

Zástupca hovorcu Štátnej veterinárnej správy Petr Majer uviedol, že chov levov v obci Zděchov veterinári opakovane nepovolili. "Dôvodom bolo chýbajúce stavebné povolenie na koterec s výbehom," dodal Majer.

Podľa našich informácií obeťou leva má byť Michal Prášek, ktorý do roku 2012 choval párik levov na Slovensku vo Zvončíne pri Trnave. Aj tam však na neho jeden z levov, Winy, zaútočil. Vtedy však útok prežil. no levicu, ktorá zasútočila, utratili.


Komentáre ( 0)