08. 03. 2019 08:02 | WORCESTER/tvnoviny.sk

Otec si objednal útok kyselinou na svojho syna (3). Komplicmi sú aj traja Slováci

Za tento ohavný čin si v Británii odsedia vysoké tresty.

Traja Slováci prenasledovali matku s jej synom z domu do obchodu.
Traja Slováci prenasledovali matku s jej synom z domu do obchodu. Foto: YouTube/Daily Mail

Arogantný a sebecký. Tak možno nazvať muža, ktorý si v Británii objednal obludný kyselinový útok na svojho trojročného syna. Verdikt súdu znel jasne. Za toto sprisahanie strávi 16 rokov za mrežami. Pri ohavnom čine mu asistovali aj traja Slováci, ktorí dlhodobo žijú v Anglicku.

ZDROJ: Facebook/West Mercia Police

Muž chcel všetko naplánovať tak, aby diskreditoval svoju manželku. Útok sa odohral v obchode Home Bargains v britskom Worcesteri v júli minulého roka. Chlapec utrpel vážne popáleniny na tvári a rukách, informuje BBC.com.

Do väzenia sa dostalo ďalších päť ľudí, medzi nimi traja Slováci - Adam Čech (27), Ján Dudi (25) a Norbert Pulko (22).

Muž si najal ďalších dvoch - Jabara Paktiu (42) a Saída Hussiniho (42), a bol ochotný zaplatiť im 3 500 eur. Otec (40), ktorý nemôže byť menovaný, aby chránili identitu dieťaťa, podľa prokurátora prikázal mužom, aby vyrobili dôkazy, ktoré by zdiskreditovali matku, s ktorou sa rozvádzal a súdil o deti.

Sudca skonštatoval, že muži vykonali obrovský zločin a kyselinu zrejme použili z autobatérie. Počas pojednávania skonštatoval, že ani jedného z komplicov nenapadlo sa pozastaviť nad tým, čo robia.

Hussini, ktorý si silu kyseliny vyskúšal na svojej ruke, dostal 14 rokov za mrežami. Ostatní strávia vo väzení 12 rokov.

Slovákov zachytili kamery

Troch Slovákov zachytili na mieste útoku bezpečnostné kamery po tom, čo prenasledovali chlapca a jeho matku z domu do obchodu. Adam Čech sa k dieťaťu priblížil v predajni a vylial na neho kyselinu z malej plastovej fľaše.

Zábery ukázali, že traja muži pokojne utiekli, Slovák Pulko si dokonca v obchode nakúpil dve veci.


Po rozsudku chlapcova matka povedala, že po útoku nemohla spať celé týždne a opakovali sa jej nočné mory o tom, čo sa stalo v ten deň. "Som v šoku z toho, ako sa mohli zapojiť do toho, aby ublížili bezbrannému dieťaťu," povedala.

"Je veľmi ťažké prijať, že moje trojročné dieťa napadli týmto spôsobom a že za tým stojí jeho otec. Ako to vysvetlím môjmu synovi?"

Komentáre ( 0)