21. 03. 2019 18:01 | MILÁNO/TV Markíza

Muž uniesol autobus plný detí a podpálil ho. Chcel poukázať na zomieranie migrantov

Všetko premyslel a na tento čin sa pripravoval niekoľko dní.

Policajti pred torzom zhoreného autobusu.
Policajti pred torzom zhoreného autobusu. Foto: TV Markíza

Muž v Taliansku uniesol autobus plný detí. Vodič sa neďaleko Milána zmocnil 51 školákov a vyhrážal sa, že ich zabije. Pri zásahu polície dokonca polial vozidlo benzínom a podpálil ho.

Vodič (47) autobusu pôvodom zo Senegalu mal v stredu previezť deti zo školy na telocvik. Náhle ale zmenil smer a zamieril na milánske letisko. Podľa svedkov sa deťom vyhrážal, že všetkých zabije. Niektoré deti dokonca zviazal. Jednému z chlapcov sa podarilo zavolať rodičom a tí potom zalarmovali políciu.

Autobus sa policajtom podarilo zastaviť až keď mu autami zablokovali cestu. Pri náraze sa niekoľko detí zranilo. Mužovi sa podarilo vo vozidle rozliať benzín a zapáliť ho.

Špeciálnemu komandu sa ale našťastie podarilo cez zadné okná a dvere všetky deti vytiahnuť von. Niektoré utrpeli šok a skončili v rukách lekárov a odborníkov. Nikto sa ale vážne nezranil.

Vodič je podľa polície ženatý a má dve deti. Pre autobusovú spoločnosť pracoval 15rokov bez akýchkoľvek problémov.

Milánsky prokurátor povedal, že je zázrak, že sa táto udalosť neskončila tragédiou. Predbežne nevylúčil, že to bol teroristický útok. Muž si totiž všetko premyslel a pripravoval sa na tento čin niekoľko dní.

Vyšetrovatelia zatiaľ nemajú dôkazy o páchateľovej radikalizácií či prepojení na extrémistov. Svojím útokom vraj chcel poukázať na zomieranie migrantov v stredozemnom mori. Jedno z unesených dievčat povedalo, že z ich smrti obviňuje talianskeho ministra vnútra Mattea Salviniho. Podľa správy OSN vlani zomrelo v Stredozemnom mori pri pokuse dostať sa do Európy zhruba 2300 migrantov.

 


Komentáre ( 0)