26. 03. 2019 08:04 | PAKISTAN/tvnoviny.sk

Upravená, nalíčená, nové šatky či oblečenie. Kto zásobuje Terezu v pakistanskom väzení?

Češka si medzi tamojšími obyvateľmi získala veľa fanúšikov.

Češka Tereza H. odsúdená v Pakistane
Češka Tereza H. odsúdená v Pakistane Foto: TASR

Češka Tereza nevyfasovala v Pakistane len trest odňatia slobody, ale dostáva aj dary. Mladá žena si medzi tamojšími obyvateľmi získala veľa fanúšikov, ktorí jej svoju náklonnosť dávali často najavo. Tereza tak od nich a priateľov dostala napríklad náušnice, kozmetiku, ale aj šaty. Vďaka spriazneným dušiam tak údajná pašeráčka na verejnosti takmer vždy vystupovala upravená a v čistom oblečení, informuje Blesk.cz.

Terezina garderóba sa za ten čas, čo strávila vo väzení, pekne rozrástla. K súdu väčšinou chodila v nových šatách alebo s novou šatkou, navyše skoro vždy perfektne upravená. Nad týmto faktom verejnosť často krútila hlavou. Ako ale zistil pakistanský zdroj Blesku Alí Aršád, Tereza sa mohla fintiť hlavne vďaka pomoci samotných Pakistancov.

"Dozorcovia mi prezradili, že Tereza dostala od svojho právnika Asghara Dogaru tri šatky. Dozorkyňa Bhusra Šahzádí jej zas darovala dvoje šaty. Sú solidárni," vysvetlil Blesku Alí Aršád.

Ďalšia policajtka Javirii dala Tereze ako vianočný darček krásne náušnice. Mladá policajtka vtedy svoj krok vysvetlila tým, že jej je Tereza sympatická.

Tereze niekoľko darov venoval aj právnik Shoiab Nazi, ktorý bol v súdnej sieni prítomný na mnohých pojednávaniach. Češku síce nezastupoval, ale pravidelne ju žiadal o ruku a často ju chodil k súdu podporovať.

"Povedal mi, že jej dal tiež kompletnú sadu líčidiel a depilačný krém," objasnil Blesku pakistanský novinár. Tereza mohla chodiť na súd dokonale nalíčená, aj keď vo väzení Kot Lakhpat nemala k dispozícii ani vložky. Ani o tie ale už niekoľko mesiacov nemá vďaka pomoci svojho advokáta núdzu.

Komentáre ( 0)