04. 04. 2019 09:44 | USA/jh

Nájdený chlapec šokoval policajtov. Únoscom vraj utiekol po 8 rokoch

Úrady vamerickom štáte Kentucky teraz preverujú jeho totožnosť.

Timmothy Pitzen
Timmothy Pitzen Foto: TASR/AP

V roku 2011 záhadne zmizol vtedy iba 6-ročný chlapec Timmothy Pitzen. Jeho matka spáchala samovraždu v hoteli v Illinois a chlapca nikde nenašli. Polícia bola bezradná a prípad klasifikovali ako únos.

Po ôsmich rokoch sa zrazu na policajnej stanici v Kentucky objaví 14-ročný tínedžer so slovami, že ušiel svojim únoscom a je spomínaným zmiznutých chlapcom.

Prezradil, že ho zadržiavali dvaja muži v jednom z hotelov reťazca Red Roof Inn. Nebol schopný presne určiť, kde sa hotel nachádza. Vyzerá to tak, že utiekol a bežal až do Kentucky.

Polícia teraz chlapcovu verziu preveruje. Hľadajú dvoch mužov. Podľa chlapcovho popisu sú to belosi, jeden má na krku vytetovanú pavučinu, druhý má na rukách tetovanie hadov.

Úrady zatiaľ nepotvrdili, že ide o zmiznutého Timmothyho. Toho naposledy videli v roku 2011, keď ho matka vzala zo školy a zobrala ho na výlet. Jazdili po zoologických záhradách a aquaparkoch. Potom spáchala samovraždu, uviedla televízia Sky News.

„Môže to byť on, no môže to byť aj výmysel,“ uviedla polícia. Chlapca vzali do nemocnice, kde mu vezmú aj krv a zistia podľa DNA, či ide skutočne o nezvestného chlapca.


Komentáre ( 0)