16. 04. 2019 15:00 | PETERBOROUGH/jh

Pre deti Slovákov, ktorí zahynuli pri nehode v Británii, zriadili verejnú zbierku

Peniaze pôjdu najmä na pohreb, zvyšok odložia pre deti zosnulých manželov.

Slováci Tomáš, Janka a Marko, ktorí zahynuli pri nehode v Británii
Slováci Tomáš, Janka a Marko, ktorí zahynuli pri nehode v Británii Foto: Facebook/TVnoviny.sk

Cez víkend zbytočne vyhasli v britskom meste Peterborough tri mladé životy. Pri čelnej zrážke dvoch áut zomreli traja Slováci, manželia Marko (†22) a Janka Godloví (†21) a Tomáš Kocko (†19). Po manželoch zostali dve malé dcérky, píše portál peterboroughtoday.co.uk.

Slováci žili v Británii dlhšie, mali tu zamestnanie aj mnoho priateľov. Kamarátka Gabrielle Jamesová po hroznej tragédii zriadila na internetovej stránke gofundme.com verejnú zbierku pre rodiny pozostalých. Peniaze by mali ísť najmä na pohreb, zvyšok odložia pre deti manželov Godlových.

Viac o nehode sa dozviete v článku: Slováci, ktorí zomreli pri nehode v Británii. Rodina a priatelia im píšu dojímavé odkazy

Do zbierky sa zapájajú hlavne miestni obyvatelia, ale aj úplne cudzí ľudia, ktorých táto tragédia nenechala ľahostajnými. Za jeden deň vyzbierali už vyše 1 500 libier (1735 eur). Zapojiť sa môžete aj vy TU.

„Tento nezmyselný incident pripravil deti o rodičov a zanechal rodiny a priateľov so zlomeným srdcom. Preto vás prosím o finančnú pomoc, ktorá pomôže s výdavkami na pohreb a zmierni tak stres príbuzných, ktorých život sa znenazdajky obrátil hore nohami," píše Gabrielle Jamesová.

„Obete nehody boli členovia komunity v Peterborough, študovali na katolíckej strednej škole St John Fisher a na umeleckej akadémii Voyager Academy. Boli mnohými milovaní a veľmi im chýbajú," dodala.

Janka s manželom Markom Godlom
Janka s manželom Markom Godlom Foto: Nellinka Yanna Kockova/Facebook
 

Komentáre ( 0)