22. 04. 2019 14:25 | KOLOMBO/jh

Najbohatší muž Dánska prišiel o tri zo štyroch detí pri útokoch na Srí Lanke

Pri bombových útokoch v luxusných hoteloch a kostoloch zomrelo najmenej 290 ľudí.

Anders Holch Povlsen s manželkou
Anders Holch Povlsen s manželkou Foto: Profimedia

Séria samovražedných útokov na Srí Lanke si vyžiadala najmenej 290 obetí a vyše 500 zranených. Medzi nimi je množstvo turistov z celého sveta, srílanská vláda hovorí o 27 cudzincoch.

Výbuchy sa odohrali v troch luxusných hoteloch (v mestách Kolombo a blízkom okolí) a troch katolíckych kostoloch v metropole a v mestách Negombo a Batticaloa. Bomby explodovali aj na dvoch ďalších miestach v Kolombe.

V tom čase bol na veľkonočnej dovolenke aj najbohatší muž Dánska, výkonný riaditeľ spoločnosti s oblečením Bestseller - Anders Holch Povlsen. Ako uviedol jeho hovorca, pri útokoch zahynuli tri z jeho štyroch detí. Neuviedol, ktoré z nich.

Anders Holch Povlsen je otcom Almy, Astrid, Agnes a Alfreda. Ešte pred pár dňami zverejnila jeho dcéra Almy na Instagrame fotografiu z dovolenky snov, ako jej súrodenci sedia pri bazéne. Dnes je už všetko inak a hrozná tragédia zasiahla aj túto rodinu.

Úrady zverejnili aj ďalšie zahraničné obete. Pri útokoch zahynula aj britská právnička Anita Nicholson (†42), jej 11-ročný syn Alex a dcéra Annabel. Zomreli v hoteli Shangri La v meste Kolombo. V čase raňajok vtrhli do hotelovej reštaurácie dvaja samovražední atentátnici a odpálili sa, uviedol Daily Mail.

Viac o útokoch na Srí Lanke sa dozviete aj v článku: Srílanská vláda odhalila, kto má stáť za krvavými útokmi na hotely a chrámy

 

Komentáre ( 0)