24. 04. 2019 21:31 | KOLOMBO/jh

Na Srí Lanke sa odpálila aj tehotná žena, manželka útočníka. Zabila pri tom tri svoje deti

Odpálila sa krátko po tom, ako do jej domu vtrhla polícia. Zomreli pri tom aj traja policajti.

Útočníci na Srí Lanke Inshaf Ibrahim a jeho brat Ilham Ibrahim
Útočníci na Srí Lanke Inshaf Ibrahim a jeho brat Ilham Ibrahim Foto: Daily Mail

Médiá zverejnili ďalšie šokujúce informácie o samovražedných útočníkoch, ktorí sa odpálili na Srí Lanke v hoteloch a kostoloch. Pri teroristickom útoku zahynulo najmenej 359 ľudí.

Dvaja z útočníkov boli bratia, ktorí pochádzali z veľmi dobre situovanej rodiny. Inshaf a Ilham Ibrahim sa nenápadne zamiešali medzi hotelových hostí. Ako vidieť na kamerových záznamoch, boli pokojní, dokonca jeden z nich sa vo výťahu usmieval na svojho spoločníka. Na chrbte mali veľké ruksaky, v ktorých boli bomby.


Krátko po útoku vtrhla polícia do Ilhamovho domu, kde bola jeho tehotná manželka Fatima s tromi deťmi. Tá sa tiež odpálila, zabila tak celú svoju rodinu a troch policajtov, uviedol Daily Mail.

Druhý brat Inshaf (†38) mal tiež rodinu, manželku a štyri deti. Žili v luxusnej štvrti v meste Kolombo. Na jednom z videí, ktoré zverejnili miestne médiá, je vidieť, ako krátko pred odpálením Inshaf zrejme zaváhal.

Prišiel do hotelovej reštaurácie, kde ľudia pokojne raňajkovali. Zostal stáť na mieste a nervózne prešľapoval z miesta na miesto. Nakoniec však aj tak zabil seba a mnoho ďalších nevinných ľudí v hoteli Cinnamon Grand.


Komentáre ( 0)