26. 04. 2019 16:07 | PRAHA/tvnoviny.sk

Polícia už vie, čo sa stalo nezvestnej Zuzane (†37) pri Prahe. Prehovoril aj jej kolega

Nechala po sebe dve malé deti.

Zuzana Vizcardo Mravová.
Zuzana Vizcardo Mravová. Foto: tn.cz

Už je jasné, prečo zomrela 37-ročná Slovenka Zuzana Vizcardo Mravová. Príčinu ukázala pitva. Nikto ju nezabil ani si život nevzala sama. Mala zdravotné komplikácie, informuje tn.cz.

"Zdravotná pitva potvrdila, že 37-ročná žena zomrela bez cudzieho zavinenia. Znalci z odboru súdneho lekárstva určili, že příčinu smrti spôsobili zdravotné komplikácie," povedal hovorca pražskej polície Jan Rybanský. Neupresnil ale, o aký problém konkrétne išlo.

Českej redakcii sa ozval zahraničný kolega zosnulej Zuzany. A to ešte pred tým, ako boli známe výsledky pitvy.

Polemizoval o tom, či si Zuzana nemohla ublížiť sama: "Párkrát sme sa spolu rozprávali. Vždy na mňa pôsobila ako ústretový a šťastný človek. Ale to bol len môj dojem, určite som sa mohol mýliť," povedal.

Zuzana zmizla v nedeľu (14.4.) podvečer, keď odišla na hodinu jogy v Prahe. Nevzala si so sebou doklady ani mobil. Odvtedy sa svojim blízkym neozvala. Po troch dňoch pátrania našla česká polícia jej telo v Šáreckom údolí neďaleko vodnej nádrže Džbán pri Prahe. Vyšetrovanie na mieste nálezu trvalo asi šesť hodín.

Rodina aj priatelia ostali po jej smrti v šoku, podľa nich bola Zuzana zdravá, nikdy sa neliečila na psychickú poruchu. „Bola to veselá, úplne normálna ženská," uviedla jej kamarátka Kamila. Hrozná správa najviac zasiahla Zuzaninho manžela Gustava a jej dve deti - 5-ročného synčeka a iba ročnú dcéru.

Komentáre ( 0)