01. 05. 2019 10:42 | CARACAS/TASR

Maduro ohlásil porážku povstalcov a poprel, že chcel ujsť z krajiny

Situácia vo Venezuele sa vyostrila po tom, ako venezuelský opozičný líder Juan Guaidó v utorok vyzval na vojenské povstani.

Nicolas Mmaduro
Nicolas Mmaduro Foto: TASR

Venezuelský prezident Nicolás Maduro ohlásil v utorok večer víťazstvo nad vojenským povstaním, ktoré inicioval opozičný líder Juan Guaidó. Maduro zároveň odmietol tvrdenia amerického ministra zahraničných vecí Mikea Pompea o tom, že chcel ujsť z krajiny, informovala v stredu agentúra AFP.

Prezident sa vo svojom vystúpení poďakoval príslušníkom venezuelských bezpečnostných zložiek za to, že porazili "malú skupinu, ktorá chcela vyvolávať násilie prostredníctvom pučistických šarvátok" a dodal, že tieto činy "nezostanú nepotrestané".

Maduro zároveň označil za "vtip" Pompeove slová o tom, že chcel ujsť na Kubu a vo vlasti sa rozhodol zostať až po tom, ako mu dohovorili Rusi.

Situácia vo Venezuele sa vyostrila po tom, ako venezuelský opozičný líder Juan Guaidó v utorok vyzval na vojenské povstanie proti socialistickému prezidentovi Madurovi, znovuzvolenému vo vlaňajších sporných voľbách.

Venezuelský minister obrany Vladimir Padrino neskôr oznámil, že pokus o prevrat "priemernej závažnosti" potlačili.

Guaidó v stredu prostredníctvom videa, ktoré zverejnil na sociálnych sieťach, vyzval svojich sympatizantov, aby aj naďalej pokračovali v protestoch.

Komentáre ( 0)