06. 05. 2019 13:45 | ISTANBUL/jh

Hrdinský čin na videu: V poslednej chvíli zachránil tínedžerku pred rútiacim sa vlakom

Mladý muž neváhal a vrhol sa na koľajnice, aj keď prichádzal vlak.

ž zachránil tínedžerku pred rútiacim sa vlakom
ž zachránil tínedžerku pred rútiacim sa vlakom Foto: ENEX

Priemyselná kamera na vlakovej stanici v tureckom Istanbule zachytila hrdinský čin jedného z cestujúcich. Mladý muž sa vrhol na koľajnice, aby zachránil tínedžerku pred istou smrťou.

Video, ktoré zverejnili na internete, videli tisícky ľudí z celého sveta. Ercana Kayu (26) označili za hrdinu, pretože v nebezpečnej situácii nehľadel na svoj život a zachránil niekoho iného.

Turecké médiá uviedli, že na koľajnice skočilo 16-ročné dievča s úmyslom spáchať samovraždu. Tesne pred zrážkou ju odtiahol Ercan, ktorý za ňou skočil v poslednej sekunde.

 

Mladý muž bol na ceste do práce, keď uvidel mladé dievča skočiť z nástupišťa tesne pred príchodom vlaku. Neváhal a utekal za ňou. Našťastie sa nikomu nič nestalo.

„Nepovedal som to svojim rodičom. Vedeli o tom iba kolegovia, pretože som meškal do práce. Som šťastný, že som zachránil niekomu život," uviedol médiám Ercan.

Ďakuje všetkým za milé a povzbudzujúce slová, ktoré mu ľudia písali pod video. Pre všetkých má jeden veľký odkaz: „Nestrácajme svoju ľudskosť a spolupatričnosť!"

Komentáre ( 0)