06. 05. 2019 14:55 | PARÍŽ/TASR

Únos dvojročného chlapca má šťastný koniec. Políciu zalarmoval nočný strážnik

Chlapca, ktorý sa volá Osnachi, ukradli matke, ktorá sa zúčastňovala na náboženskom obrade.

Únos 2-ročného chlapca Osnachiho
Únos 2-ročného chlapca Osnachiho Foto: Profimedia.sk

Dvojročného chlapca, ktorého uniesli vo francúzskom prístavnom meste Marseille, sa podarilo nájsť. Batoľa je v bezpečí a zdravé. Únoscu zatkla polícia. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP.

Dieťa našli v nedeľu popoludní v hotelovej izbe v meste Valence vzdialenom približne 200 kilometrov od miesta únosu a iba niekoľko hodín po tom, ako zmizlo, uviedol marseillský prokurátor Xavier Tarabeux. Páchateľa, ktorý má trestný záznam, zatkli priamo v hoteli.

Bezprostredne po únose dieťaťa vydali úrady príslušné upozornenie, inšpirované systémom "Amber Alert", ktorý sa od roku 1996 používa pri únosoch detí v Spojených štátoch.

"Bol to nočný strážnik v hoteli, ktorý spozoroval v televízii odvysielané upozornenie na únos a zalarmoval políciu," objasnil prokurátor Tarabeux.

Chlapca, ktorý sa volá Osnachi, ukradli matke, ktorá sa zúčastňovala na náboženskom obrade v Marseille. Dieťa je podľa Tarabeuxa "v poriadku" a podstúpi lekársku prehliadku.

Systém upozornenia na únos použili vo Francúzsku od jeho zavedenia v roku 2006 spolu v 20 prípadoch. Všetky deti sa podarilo nájsť živé a dostali sa v bezpečia. Okrem dvoch prípadov bolo pátranie veľmi rýchle.

Komentáre ( 0)