10. 05. 2019 09:18 | KÁBUL/jh

Príbeh tohto chlapca dojal svet: Prišiel o nohu ako bábätko, dnes tancuje s novou protézou

Prežil neľútostné boje medzi afganskými vládnymi silami a Talibanom, no zasiahla ho guľka do nohy a museli ju amputovať.

Ahmad Rahmán tancuje s novou protézou na ortopedickej klinike v Kábule
Ahmad Rahmán tancuje s novou protézou na ortopedickej klinike v Kábule Foto: Profimedia.sk

Keď bol Ahmad Rahmán ešte osemmesačným bábätkom, ocitol sa s rodinou uprostred boja. Spoločne so súrodencami vyviazli z konfliktu medzi dvoma stranami živí, ale Ahmad utrpel strelné poranenie nohy. Končatinu mu museli amputovať.

Dnes už 5-ročný chlapec má opäť dôvod na radosť. Dostal novú protézu, čo ho tak veľmi potešilo, že začal na ortopedickej klinike tancovať. Jeho radosť a úsmev boli tak nákazlivé, že si ho začali nakrúcať na video, ktoré zverejnili aj na sociálnych sieťach a stalo sa hitom.

Videozáznam zhotovila fyzioterapeutka Mulkara Rahímíová z ortopedickej kliniky Červeného kríža v Kábule. Chlapec neustále rastie a potrebuje priebežne nové protézy. Na túto poslednú čakal dosť dlho a nemohol sa teda bez nej sám postaviť na nohy. O to väčšiu radosť mal, keď mu sedela a mohol si hneď zatancovať.

Video zverejnila na svojom Twitteri aj pracovníčka Medzinárodného výboru Červeného kríža a onedlho malo cez milión videní, uviedol portál idnes.cz.

„Chcela by som, aby išiel do školy a raz sa stal učiteľom alebo lekárom. Som veľmi šťastná, je to dobrý chlapec," prezradila médiám jeho matka Raisa, ktorá ma ďalších osem detí.


Komentáre ( 0)