15. 05. 2019 09:40 | PARDUBICE/jh

Otec dobodal prváčika (†7) z Pardubíc. Na súde povedal hrozné slová

Motív vraždy, za ktorú mu hrozí doživotie, zostáva nejasný.

Vladimír, ktorý zavraždil svojho syna (†7).
Vladimír, ktorý zavraždil svojho syna (†7). Foto: TV NOVA

Z vraždy len sedemročného českého chlapca obvinili jeho otca (40). Muž z Pardubíc sa k ohavnému činu priznal a sudca ho poslal do väzby. Za zabitie maloletého dieťaťa mu hrozí až doživotie.

Obvineného muža priviezlo na súd niekoľko ozbrojených policajtov. Jeho správanie všetkých prekvapilo, pretože otec dieťaťa pôsobil s lyžiarskymi okuliarmi na očiach absolútne vyrovnane. Aj keď sa muž kriminalistom počas výsluchu priznal, pred súdom už nepovedal ani slovo.

Muž dorazil na súd masklovaný lyžiarskymi okuliarmi a novinárom ešte pred začiatkom väzobného zasadania poskytol krátky rozhovor. Podľa reportéra TV Nova pôsobil veľmi pokojne, akoby sa ho to ani netýkalo. „Všetko poviem na súde, tam sa to všetci dozvedia," uviedol obvinený.

Na otázku, že ako môže byť taký pokojný, keď zabil svoje vlastné dieťa, povedal: „To sa inak ani nemohlo skončiť."

Po asi pol hodine ho súd poslal do väzby z dôvodov možného úteku a ovplyvňovania svedkov.

Obvinený Vladimír bude na ďalší súd čakať vo väzbe, pretože polícia sa obáva ovplyvňovania svedkov, prípadne aj jeho úteku. Obvinený Vladimír zatiaľ nevyzeral tak, že by svoj čin oľutoval. Zrejme si ani neuvedomuje, že mu hrozí výnimočný trest. Motív vraždy zostáva nejasný.

Podľa českých novinárov z TV Nova bol muž v osudnú noc sfetovaný. Údajne je známy aj spôsob, akým syna v spánku zavraždil. 

Pred domom kde sa nešťastie stalo už ľudia zapaľujú sviečky a kladú kvety.

Susedia muža opísali ako pohodového chlapa

Miestni sú z incidentu zhrození a v šoku. „Rozhodne to musel byť skrat," uviedol pre blesk.cz jeden zo susedov. Muž bol údajne pokojný a dobrý človek. So synom mal vraj veľmi pekný vzťah. Prváčik bol bezproblémové dieťa.

Viac o prípade sa dozviete aj v článku Pardubicami otriasla vražda (†7) chlapčeka, záchranári hodinu bojovali o jeho život

Na súde nakrúcal reportér TV Nova.

 

Komentáre ( 0)