18. 05. 2019 16:15 | LONDÝN/jh

Chceli by ste pracovať pre britskú kráľovnú? Ponúka prácu snov

Hľadá sa nový referent pre digitálnu komunikáciu, ktorý by mal na starosť predovšetkým sociálne siete.

Britská kráľovská rodina
Britská kráľovská rodina Foto: shutterstoc.com

Pracovať pre britskú kráľovnú Alžbetu II. je pre mnohých doslova snom. Šancu má teraz každý s dostatočnou kvalifikáciou. Kráľovský dvor hľadá referenta pre digitálnu komunikáciu. Jeho hlavnou náplňou práce bude spravovanie sociálnych sietí.

Práca zahŕňa pridávanie nových fotografií a informácií o kráľovskej rodine. Okrem veľmi dobrého platu bude mať zamestnanec aj nárok na 33 dní dovolenky. Samozrejmosťou je obedná prestávka, uviedol portál tn.cz.

„Vašou prácou bude aj spoznať množstvo ľudí. Je to nová cesta, ako sa môže kráľovná prezentovať v očiach verejnosti a vo svete. To je to, čo robí kráľovskú rodinu výnimočnou," uviedol Buckinghamský palác na svojom webe.

Referent musí byť schopný napísať články, robiť výskum a podieľať sa na spustený novej internetovej stránky. Dôležité bude aj to, aby dokázal vyvolať u fanúšikov záujem a udržať si ich.

Takýto človek by mal mať skúsenosti s tvorbou webových stránok a digitálnych projektov. Nutné je mať aj schopnosti v oblasti fotografovania a žurnalistiky.

Ponúkaný plat je najmenej 30-tisíc libier za rok (34-tisíc eur, 2 800 eur mesačne). Práca bude päť dní v týždni maximálne 37,5 hodín.

Komentáre ( 0)