23. 05. 2019 11:27 | USA/TASR

V USA vyčíňalo silné tornádo, zahynuli najmenej traja ľudia

Úrady v Missouri varovali pred výrazným zhoršením počasia, tornádami a záplavami.

Tornádo v americkom Missouri
Tornádo v americkom Missouri Foto: TASR/AP

Najmenej traja ľudia prišli o život v americkom štáte Missouri, ktoré zasiahlo silné tornádo a spôsobilo tam rozsiahle materiálne škody. Oznámila to vo štvrtok spravodajská stanica BBC s odvolaním sa na miestne úrady.

Obete pochádzali z mesta Golden City, nachádzajúce sa 270 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta štátu Jefferson City.

Národná meteorologická služba (NWS) informovala o silnom tornáde, ktoré v stredu večer postihlo Jefferson City. Rozsiahle a ničivé tornádo tam spozorovali o 23.43 h miestneho času. Pohybovalo sa smerom na severovýchod rýchlosťou 40 metrov za hodinu.


Polícia v Jefferson City uviedla, že dostala viaceré telefonáty od ľudí, ktorí uviazli vo svojich domovoch. V niektorých častiach mesta v dôsledku nepriaznivého počasia zaznamenali výpadky elektriny.

Úrady v Missouri varovali pred výrazným zhoršením počasia, tornádami a záplavami.

Národná meteorologická služba uviedla, že do stredajšieho večera dostala 22 správ o tornádach, hoci niektoré z nich podľa nej mohli byť o rovnakom prírodnom živle.

Jedno tornádo sa v Missouri objavilo len niekoľko kilometrov severne od mesta Joplin, pripomínajúceho si ôsme výročie katastrofálneho tornáda, pri ktorom prišlo o život 161 ľudí. Súčasné tornádo spôsobilo menšie materiálne škody v meste Carl Junction, okolo 6,44 kilometra severne od letiska v Jopline.

Komentáre ( 0)