03. 06. 2019 10:42 | USA/jh

Video: Dievčatko (10) sa stalo hrdinkou. Zachránila malú sestru pred utopením

Iba 3-ročné dievča sa prevrátilo s kolesom pod vodu a takmer sa stalo nešťastie.

Desaťročné dievča zachránilo sestru pred utopením
Desaťročné dievča zachránilo sestru pred utopením Foto: YouTube.com

Bláznenie sa v bazéne počas horúceho dňa v americkom meste Chamblee sa takmer skončilo tragédiou. Trojročné dievča Kali sa po skoku do vody prevrátilo aj s kolesom pod vodu a nedokázalo sa dostať späť.

Našťastie to uvidela jej 10-ročná sestra Jayla Dallisová, ktorá skákala do bazéna o niečo ďalej. Okamžite zareagovala a utekala sestre na pomoc. Vytiahla ju von z vody a začala jej poskytovať prvú pomoc.

Pribehol k nej policajt, ktorý počul krik o pomoc. Záchranári boli tiež rýchlo na mieste a pokračovali v umelom dýchaní.


„Bola pre mňa dosť ťažká, ťahala som ju za ruku a potom som ju vyložila von z bazéna," popisuje dramatické chvíle Jayla.

Dievčatko previezli do nemocnice a niekoľko dní bol jej stav vážny. Lekári matke povedali, že nevedia, či to prežije. No po dvoch týždňoch je Kali už v poriadku.

„Je to zázrak. Nikdy nespúšťajte oči so svojich detí, nikdy. Buďte opatrní, dávajte pozor na svoje deti," dodáva matka dievčat pre portál abc7chicago. V čase nehody tam nebola, na deti dávala pozor ich teta a veľmi si to vyčíta.

Komentáre ( 0)