03. 06. 2019 12:22 | LONDÝN/jh

Obrovský vulgárny odkaz v tráve: Takto privítali Trumpa pri pristávaní v Británii

Ekologickí aktivisti takto privítali amerického prezidenta.

Donalda Trumpa čakal v Británii hanlivý odkaz
Donalda Trumpa čakal v Británii hanlivý odkaz Foto: born_eco/Twitter

Nie každý je vo Veľkej Británii nadšení z návštevy amerického prezidenta Donalda Trumpa. Svoj názor vyjadrili ekologickí aktivisti (Born Eco) naozaj originálne. Bolo to zrejme prvé, čo Trump uvidel ešte z okna lietadla.

Na lúke neďaleko letiska Stansted v Londýne vytvorili v tráve symbol obrovského penisu s pozdravom „Oi Trump" (Hej Trump). Je to prvý prejav protestu, ktorý privítal amerického prezidenta, uviedol portál metro.co.uk. 

Odkaz pre Donalda Trumpa vo Veľkej Británii
Odkaz pre Donalda Trumpa vo Veľkej Británii Foto: born_eco/Twitter
 

Aktivisti na Twitteri zverejnili aj z hora fotenú snímku. Neďaleko od odkazu pre Trumpu vytvorili aj ďalší symbol - polárneho medveďa, ktorým chcú upozorniť na dopad klimatických zmien.

Americký prezident Donald Trump pricestoval v pondelok v sprievode svojej manželky Melanie na trojdňovú štátnu návštevu Spojeného kráľovstva, počas ktorej absolvuje slávnostnú recepciu v Buckinghamskom paláci a stretne sa s odchádzajúcou premiérkou Theresou Mayovou.

Pred pristátím prezidentského špeciálu Air Force One Trump nazval na Twitteri londýnskeho starostu Sadiqa Khana "strateným prípadom". Reagoval tak na Khanovu kritiku britskej vlády, že rozprestrela červený koberec určený pre štátne návštevy, aby si uctila šéfa Bieleho domu.

V prvý deň sa Trump stretne s členmi britskej kráľovskej rodiny vrátane kráľovnej Alžbety II. a princa Charlesa a absolvuje slávnostnú recepciu v Buckinghamskom paláci. Očakáva sa tiež protest Trumpových odporcov.

V utorok má šéf Bieleho domu na programe stretnutie s britskou premiérkou Theresou Mayovou.

Trumpova návšteva prichádza takmer rok po jeho poslednej oficiálnej návšteve monarchie, keď šéf Bieleho domu spolu so svojou manželkou Melaniou strávili s Alžbetou II. na Windsorskom hrade zhruba 45 minút.

Donald Trump sa stretol s kráľovnou Alžbetou I.
Donald Trump sa stretol s kráľovnou Alžbetou I. Foto: TASR/AP
 

Komentáre ( 0)