03. 06. 2019 19:03 , článok bol aktualizovaný 03. 06. 2019 20:47 | BUDAPEŠŤ/TASR

Potápači vytiahli z potopeného vraku prvé telo, medzitým identifikovali ôsmu obeť

Muž, ktorého identitu zatiaľ nezverejnili, bol zakliesnený do lana zakotvenej nákladnej lode s obilím.

Záchranári v gumených člnoch prepravujú pravdepodobne telá obetí, ktoré našli v potopenej lodi Hableány v Dunaji v Budapešti
Záchranári v gumených člnoch prepravujú pravdepodobne telá obetí, ktoré našli v potopenej lodi Hableány v Dunaji v Budapešti Foto: TASR/AP

Kórejskí potápači v pondelok podvečer vyzdvihli z vraku vyhliadkovej lode potopenej minulý týždeň v Budapešti prvú z obetí. Podľa spravodajského servera Ripost.hu to potvrdila maďarská protiteroristická jednotka TEK.

TEK vo vyhlásení uviedol, že v pondelok maďarskí potápači a kórejskí experti zasahovali spoločne pod vedením TEK. Po dopoludňajšom prieskumnom ponore maďarskí potápači našli jednu obeť, zaregistrovali jej miesto a pokračovali v skúmaní stavu potopeného vraku.

Kórejskí potápači sa potom ponorili a nájdené telo obete vyzdvihli z koryta rieky. Bližšie informácie o identite mŕtveho zatiaľ nie sú známe.

TEK zdôraznil, že záchranná operácia pokračuje ďalej, a že odborníci pracujú na bezpečnom vyriešení tejto mimoriadnej situácie.

Záchranári doteraz pátrali po 19 nezvestných - juhokórejských pasažieroch a dvoch členoch maďarskej posádky.

Pri nehode zahynulo najmenej sedem turistov, ďalších siedmich sa podarilo z vody zachrániť. Na palube vyhliadkovej lode cestovalo 33 kórejských turistov.

Jedno telo našli 100 kilometrov od Budapešti

Medzitým identifikovali ôsmu obeť. Telo v prístave pri obci Harta, približne 100 kilometrov južne od hlavného mesta v Báčsko-malokumánskej župe, našla podľa regionálneho spravodajského servera kalohírek.hu miestna obyvateľka, ktorá informovala políciu.

Muž, ktorého identitu zatiaľ nezverejnili, bol zakliesnený do lana zakotvenej nákladnej lode s obilím.

Komentáre ( 0)