04. 06. 2019 19:15 | KYJEV/TV Markíza

Opití policajti z Ukrajiny omylom postrelili päťročného chlapca. V nemocnici neskôr zomrel

Muži navyše klamali a tvrdili, že chlapec iba spadol. Až v nemocnici zistili, že je postrelený.

Opití policajti zabili chlapca na Ukrajine
Opití policajti zabili chlapca na Ukrajine Foto: TV Markíza

Ukrajincov pobúril šokujúci incident. Policajti nedopatrením postrelili 5-ročného chlapca. Muži zákona boli navyše opití. Dieťa neskôr v nemocnici zomrelo.

Ľudia sú nahnevaní a pre opitých policajtov žiadajú adekvátny trest. V Kyjeve sa zhromaždili pred ministerstvom spravodlivosti.

Opití policajti sa hrali so zbraňami v meste asi 80 kilometrov od metropoly. Podľa svedkov sa zabávali tým, že pri panelákoch strieľali do plechoviek. Jedna guľka ale zasiahla 5-ročného chlapca menom Kyrylo, ktorý sa hral s deťmi pár desiatok metrov od nich. Polícii a záchranárom, ktorí ho prišli ošetriť, opití muži klamali.

 

Tvrdili, že chlapec spadol, a tak sa zranil. Až v nemocnici zistili, že chlapček má v tele guľku. Jeho stav bol kritický a lekári neboli optimistickí.

Po štyroch dňoch Kyrylo zomrel. Polícia hneď začala incident vyšetrovať a veľmi rýchlo zistila, ktorý z policajtov chlapca zranil. Jeho nadriadený vzal zodpovednosť na seba.

Policajta, ktorý strieľal, vzali do vyšetrovacej väzby. Jeho kolegu nie. Tomu, že vinník bude aj potrestaný, obyvatelia malého mesta ale neveria. Otvorene hovoria o korupcii v polícii i o tom, že policajti vlastných nepotopia.

Ukrajinská polícia má za posledné roky na konte niekoľko škandálov. Naposledy sa proti nej ľudia búrili v roku 2012, keď sa ukázalo, že policajti kryli mužov, ktorí znásilnili 18-ročné dievča. Rodičia jedného z násilníkov boli totiž vplyvní boháči.

Komentáre ( 0)