06. 06. 2019 10:44 | LA ROMANA/jh

Záhadné úmrtia v obľúbenom dovolenkovom rezorte: V hoteli naraz zomreli traja turisti

Za päť dní tri obete. Príčina zatiaľ nie je známa.

Miranda Schaup-Wernerová zomrela na dovolenke v Dominikánskej republike
Miranda Schaup-Wernerová zomrela na dovolenke v Dominikánskej republike Foto: ENEX

V turistickom rezorte La Romana v Dominikánskej republike zomreli za päť dní až traja turisti. Stalo sa to v rovnakom hoteli Bahia Principe. Všetci pochádzali z USA.

Miranda Schaup-Wernerová (†41) z Pennsylvánie bola na dovolenke s manželom a oslavovali výročie svadby. V hotelovej izbe sa začala sťažovať , že sa necíti dobre a pociťuje nevoľnosť. Krátko na to zomrela. Stalo sa to iba pár dní potom, čo v rovnakom hoteli zomreli dvaja ľudia. Hovorca rodiny pre médiá uviedol, že Miranda skolabovala, keď si dala nápoj z minibaru. „Jednu chvíľu len tak sedela, smiala sa a fotografovala. Náhle pocítila bolesť, zavolala na manžela a skolabovala," uviedol.


Ani privolaní záchranári už žene nedokázali pomôcť. Všetko nasvedčuje tomu, že bola otrávená. Miranda bola podľa rodiny úplne zdravá. Prípadom sa zaoberá polícia a forenzní vyšetrovatelia robia aj toxické testy.

Záhadou je zatiaľ aj smrť 63-ročného Edwarda Nathaniela Holmesa a 49-ročnej Cynthie Ann Day z Marylandu. Ich telá našli v spoločnej izbe 30. mája. Podľa doterajších informácií zomreli v dôsledku respiračných problémov.

Úrady potvrdili, že potrebujú vykonať niekoľko ďalších testov, ktoré im pomôžu určiť presnú príčinu smrti. Predstavitelia hotela sa k prípadom počas vyšetrovania nechcú vyjadrovať, uviedla CNN.

Dominikánsku republiku každý rok navštívi viac ako šesť miliónov turistov.

Komentáre ( 0)