09. 06. 2019 18:16 | SEVILLA/TV Markíza

Horor na kolotočoch: Časť s desiatkami ľudí sa odtrhla, zvyškok išiel ďalej

Roztrhnutý kolotoč išiel ďalej. Ľudia, ktorí sa na ňom ešte držali, kričali o pomoc.

spanielsko kolotocweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
spanielsko kolotocweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Nočná mora pre milovníkov kolotočov. Na jednej z atrakcií v španielskej Seville sa odtrhla časť aj s desiatkami ľudí. Väčšina z nich boli malé deti, ktoré previezli do nemocnice.

Na záberoch z nešťastnej noci je vidieť moment po nehode. Polovica obľúbeného kolotoča sa stále točila aj napriek tomu, že na zemi ležali desiatky zranených. Vydesení návštevníci kričali, aby kolotoč zastavili.

„Všetci boli hore, keď sa kolotoč rozlomil na dva kúsky. Ľudia sa snažili stlačiť núdzové tlačidlo, aby to zastavili. Ale išiel ďalej. Ľudia, ktorí sa na kolotoči ešte držali, kričali o pomoc. Bol to masaker, všetky tie zakrvavené deti na zemi. Každý sa snažil pomôcť ako vedel, kým prišla sanitka," opísala udalosť svedkyňa

„Sedačky len tak lietali, niekomu vraj odrezali prst, inému ucho," povedal ďalší svedok.

Dokopy 28 ľudí, väčšinou malé deti, skončili na zemi. Záchranári prišli na miesto pred druhou hodinu ráno. Niektorých ošetrili na mieste, deväť ľudí previezli do nemocnice.

„Našťastie mojim blízkym sa nič nestalo, ale celú noc nedokázali spať, ani hovoriť. Ideme radšej k lekárovi, aby ich predsa len skontrolovali," vyhlásila rodina jednej z obetí.

Niektorí utrpeli šok, ťažšie zranení majú zlomeniny a rezné rany. Najvážnejšie je na tom 13-ročné dievča s úrazom hlavy.

Nehodu bude vyšetrovať špeciálna komisia. Podľa radnice mali atrakcie všetky povolenia aj bezpečnostné kontroly v poriadku.

 

Komentáre ( 0)