11. 06. 2019 06:00 | BANGKOK/jh

Matka vyhodila novorodenca do smetí. Hrozný čin zaznamenala kamera

Dieťa bolo vo vreci a na slnku asi štyri hodiny.

Matka odložila novorodenca medzi odpadky v Thajsku
Matka odložila novorodenca medzi odpadky v Thajsku Foto: YouTube.com

Priemyselná kamera v thajskej provincii Samut Prakan zaznamenala šokujúci incident. Matka vyhodila novorodenca do smetí a odišla preč. Dieťa bolo vo vreci, takže si niekoľko hodín nikto nič nevšimol.

Podľa miestnych médií bola 29-ročná žena zúfalá, pretože doma porodila už svoje piate dieťa. Zlá finančná situácia ju priviedla k hroznému činu. Nasadla aj so starším dieťaťom na motorku a malého chlapca položila vedľa odpadkov. Všetko zaznamenala priemyselná kamera, vďaka ktorej ženu rýchlo vypátrali, uviedol Daily Mail.

Matka odložila novorodenca medzi odpadky v Thajsku
Matka odložila novorodenca medzi odpadky v Thajsku Foto: YouTube.com
 

Novorodenec bol vo vreci a na slnku asi štyri hodiny. Našťastie ho našli smetiari. Chlapec stále žil a rýchlo ho odviezli do nemocnice. Krátko na to polícia našla matku v zlom zdravotnom stave. Po pôrode silno krvácala a mala bolestivé kŕče. Vzali ju do nemocnice, kde sa priznala, že opustila svoje dieťa.

„Môj muž je vodič v inej provincii. Zarobí iba 10-tisíc bahtov (asi 280 eur) za mesiac, čo nestačí pre tak veľkú rodinu. Porodila som sama na toalete a potom som odniesla dieťa preč. Nechcela som ho zabiť. Nechala som ho v nádeji, že ho niekto rýchlo nájde a postará sa o neho. Bála som sa, že ma niekto uvidí, tak som rýchlo odišla. Veľmi ľutujem, čo som urobila," prezradila polícii. Tá ju obvinila z trestného činu opustenia dieťaťa.


Komentáre ( 0)