10. 06. 2019 17:12 | HAMBURG/TV Markíza

Na Labe sa zrazila historická plachetnica s nákladnou loďou. Medzi zranenými sú aj deti

Pre lodnú dopravu je posledný mesiac mimoriadne tragický.

Trosky potopenej plachetnice v Labe.
Trosky potopenej plachetnice v Labe. Foto: TV Markíza

Na rieke Labe pri nemeckom Hamburgu sa po kolízii s nákladnou loďou potopila historická plachetnica. Na jej palube bolo v tej chvíli 43 turistov. Medzi zranenými sú aj dve malé deti.

Historická plachetnica z roku 1883 skončila na dne po tom ako sa zrazila s kontajnerovou loďou dlhou 141 metrov. Pri nehode sa zranilo osem ľudí. Jeden pasažier je vo vážnom stave.

Plachetnicu spustili na vodu po drahej oprave iba v máji. Kto zavinil zrážku, zatiaľ polícia vyšetruje.

Pre lodnú dopravu je posledný mesiac mimoriadne tragický. V Budapešti stále pátrajú po obetiach vyhliadkovej lode, ktorú potopila za sedem sekúnd veľká výletná loď. Bezprostredne po nehode sa podarilo z 35 ľudí zachrániť iba siedmich.

Plavidlo, ktoré leží po zrážke na dne Dunaja pri Margitinom moste, sa zrejme podarí vytiahnuť v utorok.

Lodné nešťastie nedávno zažili aj talianske Benátky. Obrovská výletná loď tam vrazila do móla a menšieho plavidla s turistami. Najmenej päť ľudí sa zranilo. Obyvatelia mesta cez víkend protestovali proti vstupu veľkých plavidiel do lagúny.

Prekáža im, že tieto lode ovplyvňujú ekosystém v celej lagúne a predstavujú aj nebezpečenstvo pre mesto.

Ďalšia tragédia sa cez víkend stala v stredozemnom mori. Z výletnej lode spadla počas plavby z Francúzska do Španielska, kórejská turistka. Aj napriek pátracej akcii, sa ženu nepodarilo nájsť.

 

Komentáre ( 0)