13. 06. 2019 13:08 | BUDAPEŠŤ/TASR

Deti zo slovenského autobusu, ktorý havaroval v Maďarsku, sa vrátili domov

V autobuse smerujúcom do Čiernej Hory sa zranilo deväť detí ľahšie a dvaja dospelí.

Havária slovenského autobusu v Maďarsku
Havária slovenského autobusu v Maďarsku Foto: TASR

Deti zo slovenského autobusu, ktorý v stredu havaroval v Maďarsku, sa vrátili domov, v ceste do Čiernej hory nepokračovali. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR. Vo štvrtok by mali previezť aj posledného zraneného.

"Deti, ktoré neboli zranené, boli dočasne umiestnené v obci Szerencs a boli im poskytnuté priestory a občerstvenie, pokiaľ nebola zabezpečená náhradná doprava. Náhradný autobus ich previezol do Miškovca, odkiaľ ich spolu s ošetrenými deťmi vzal naspäť domov," uviedol rezort vnútra.

Na Slovensku je podľa informácií Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR aj desať z jedenástich zranených Slovákov. "Jedenásty občan by mal byť s najväčšou pravdepodobnosťou repatriovaný dnes," povedal vo štvrtok riaditeľ konzulárneho odboru rezortu diplomacie Martin Bezák s tým, že aktuálne je hospitalizovaný v nemocnici v Miškovci.

Havária slovenského autobusu v Maďarsku
Havária slovenského autobusu v Maďarsku Foto: TASR
 

Slovenské a maďarské orgány komunikovali podľa Bezáka prevažne cez úrad policajného pridelenca so sídlom v Budapešti. Prípadom sa zaoberal aj konzulárny úsek slovenského veľvyslanectva v Budapešti a Generálneho konzulátu SR v Békešskej Čabe.

Rezort vnútra doplnil, že jeho zložky ponúkli maďarskej strane okamžite pomoc. "Tú však nevyužili vzhľadom na to, že situáciu vyriešili vlastnými silami a prostriedkami," doplnilo MV.

V autobuse smerujúcom do Čiernej Hory sa zranilo deväť detí ľahšie a dvaja dospelí, z ktorých jeden utrpel vážnejšie zranenia. Zranených previezli záchranári do župnej nemocnice v Miškovci. Celkovo sa v ňom nachádzalo 35 detí - traja dospelí a dvaja šoféri.

Ľahšie zranenia utrpeli aj dvaja z troch cestujúcich v osobnom aute, medzi ktorými bolo aj jedno dieťa.

K nehode došlo krátko pred 17.00 h na hlavnej ceste č. 37 v blízkosti Miškovca. Vodič osobného auta s maďarským občianstvom mal podľa doterajších informácii prejsť do protismeru. Vodič autobusu v snahe vyhnúť sa zrážke zišiel z cesty, pričom vozidlo sa prevrátilo. Na mieste zasahovala maďarská polícia, hasiči a záchranná zdravotná služba. Pri zásahu bol použitý aj vrtuľník.

Komentáre ( 0)