20. 06. 2019 10:14 , článok bol aktualizovaný 20. 06. 2019 10:27 | USA/jh

Tínedžerka zabila najlepšiu kamarátku. Na internete jej za to ponúkli milióny dolárov

Spolu s ňou zadržali ďalších tínedžerov, ktorí mali s vraždou niečo spoločné.

Denali Brehmerová je obvinená z vraždy najlepšej kamarátky
Denali Brehmerová je obvinená z vraždy najlepšej kamarátky Foto: TASR/AP

Hrozný prípad sa stal na Aljaške. Skupinka tínedžerov išla na výlet do hôr, no jedno dievča sa späť nevrátilo. Zviazali jej ruky a ústa prelepili lepiacou páskou, strelili ju zozadu do hlavy a jej telo hodili do rieky Eklutna asi 50 kilometrov od mesta Anchorage.

Cynthia Hoffmanová (19) nikomu nič zlé neurobila. Tínedžeri ju zavraždili pre peniaze. Vraždu zosnovala údajne jej najlepšia kamarátka, 18-ročná Denali Brehmerová, ktorej neznámy muž ponúkol na internete za vraždu deväť miliónov dolárov (takmer osem miliónov eur). Chcel, aby pri tom zhotovili fotografie a videá.

Kayden McIntosh údajne strieľal
Kayden McIntosh údajne strieľal Foto: TASR/AP
 

Muž na internete vystupoval ako milionár "Tyler", no v skutočnosti išlo o Darina Schilmillera (21). Z vraždy polícia obvinila aj 16-ročného Kaydena McIntosha, ktorý mal údajne strieľať a ďalšieho tínedžera, 19-ročného Caleba Leylanda. Chlapcom Denali ponúkla balík peňazí, ktorý ešte ani sama nemala v rukách. Celkovo je do prípadu zapletených až päť mladistvých.

Polícia má dôkazy najmä z komunikácie cez mobilné telefóny a internet. Denali vraždu plánovala dlhšie. Polícia teraz vystríha rodičov, aby sledovali svoje deti, najmä v tínedžerskom veku, pretože z internetu sa stáva nebezpečné miesto.

Caleb Leyland je obvinený z vraždy
Caleb Leyland je obvinený z vraždy Foto: TASR/AP
 

Muž z internetu, ktorý si vraždu objednal, je tiež v rukách polície. Priznal sa, že s Denali komunikoval o vražde cez internet. Je rovnako obvinený z vraždy 2. stupňa, píše BBC.


Komentáre ( 0)