20. 06. 2019 19:40 | PEKING/rd

VIDEO: Vyčerpávajúca záchranná akcia. Medveď s barelom na hlave odmietal vyslobodenie

Privolaní policajti a ochranári museli zasiahnuť rýchlo, keďže hrozilo, že by ničnevidiaci medveď mohol spadnúť do rieky.

Medveďa museli zachytiť lanami.
Medveďa museli zachytiť lanami. Foto: reprofoto: Reuters

Dramatická záchranná akcia sa odohrala v čínskej provincii Čching-chaj. Stavbárov na vodnom kanáli totiž prekvapil medveď so žltým barelom na hlave. Píše Global News.

Vyslobodiť zviera trvalo takmer štyri hodiny, keďže sa záchrane zaryto bránilo. Maca zrejme do tejto tibetskej autonómnej provincie zlákali zvyšky potravy. Všimli si ho po niekoľkých hodinách robotníci, ako sa šplhá do kopca.

 

Privolaní policajti a ochranári museli zasiahnuť rýchlo, keďže hrozilo, že by ničnevidiaci medveď mohol spadnúť do rieky.

Rozrušeného chlpáča najskôr zaistili lanami, čo sa mu vôbec nepáčilo. Následne mu jeden zo záchrancov ručne odstránil barel z hlavy. Záchranárom sa ale týmto krokom naskytol ďalší otáznik. Ako vyslobodiť medveďa spod lán. S tým si už ale medveď poradil sám.

Okrem drobných poranení končatín, ktoré si privodil počas putovania s barelom na hlave, sa medveďovi nič nestalo a úspešne ho vypustili späť do prírody.

Komentáre ( 0)