28. 06. 2019 16:47 | TADOUSSAC/kc

Karavanu zlyhali brzdy počas jazdy z kopca. Tragická nehoda pripomína scénu z akčného filmu

Pri hrozivej nehode zahynul vodič, spolujazdkyňa je v kritickom stave.

Moment, keď karavan narazil do trajektu.
Moment, keď karavan narazil do trajektu. Foto: Reprofoto: YouTube/Global News

V kanadskej provincii Quebec sa začiatkom týždňa stala vážna dopravná nehoda, pri ktorej vyhasol život 40-ročného muža. Svedkovia tragického incidentu uviedli, že Éric Belec, vodič karavanu, ktorý narazil do trajektu, urobil všetko preto, aby minimalizoval počet obetí. Jeho priateľka, ktorá sedela na sedadle spolujazdca, je v nemocnici v kritickom stave. Informoval o tom portál cbc.ca.

Jazdu karavanu zachytila priemyselná kamera na trajekte. Vozidlo, ktorému s najväčšou pravdepodobnosťou zlyhali brzdy, zišlo z kopca až na dvíhajúcu sa rampu. Následne po dlhom skoku pristálo na trajekte, presne do medzery, kde sa našťastie nenachádzali žiadni ľudia. Z karavanu zostala iba kopa šrotu.

Následky fatálnej nehody však mohli byť oveľa horšie, keby sa Belec nesnažil trúbením varovať ostatných vodičov, pričom sa na rušnej križovatke vyhol viacerým vozidlám aj chodcom.

Obrovským šťastím v nešťastí bol aj fakt, že v tom čase sa pri zábradlí na trajekte nenachádzali žiadni ľudia. Podľa starostu mesta Toussedac sa totiž na tomto mieste bežne zdržiavajú najmä deti, ktoré sa kochajú scenériou.


Komentáre ( 0)