29. 06. 2019 13:46 | BERLÍN/TASR

Angela Merkelová sa vyjadrila na margo svojich triašok

Druhú triašku v poradí dostala Merkelová vo štvrtok počas vymenúvania novej ministerky spravodlivosti Christine Lambrechtovej v Berlíne.

Angela Merkelová.
Angela Merkelová. Foto: Kay Nietfeld/dpa via AP

Nemecká kancelárka Angela Merkelová v súvislosti s dvoma triaškami, ktoré tento mesiac dostala, v sobotu uviedla, že rozumie otázkam novinárov o svojom zdravotnom stave; avšak naďalej trvá na tom, že je v poriadku. Informovala o tom agentúra AP.

Merkelová na záver summitu skupiny G20 v japonskej Osake novinárom, ktorý sa jej pýtali na pôvod triašok i na to, či ich konzultovala s lekárom, povedala: "Som presvedčená, že tak, ako táto reakcia prišla, rovnako aj odíde".

Podotkla, že okrem toho, že sa má dobre, nie je nič mimoriadne, čo by k tomu dodala.
Druhú triašku v poradí dostala Merkelová vo štvrtok počas vymenúvania novej ministerky spravodlivosti Christine Lambrechtovej v Berlíne. Pohár vody, ktorý jej podali, však odmietla.

Dve triašky Angely Merkelovej

 

Kancelárka dostala nečakane triašku aj 18. júna počas privítania nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Berlíne. Merkelová vtedy uviedla, že po tom, čo vypila tri poháre vody, sa cítila lepšie.

Či má Merkelová, ktorá je kancelárkou od roku 2005, nejaké zdravotné problémy, nie je verejne známe, keďže v Nemecku zverejňovanie takýchto informácií podlieha prísnym pravidlám.

Komentáre ( 0)