02. 07. 2019 11:25 | LONDÝN/TASR

Z lietadla vypadol čierny pasažier. Dopadol vedľa opaľujúceho sa muža a zanechal takýto kráter

Telo muža zostalo neporušené, pretože bolo úplne zamrznuté.

Čierny pasažier z lietadla dopadol vedľa muža do záhrady v Londýne
Čierny pasažier z lietadla dopadol vedľa muža do záhrady v Londýne Foto: Profimedia.sk

Telo údajného čierneho pasažiera, ktorý vypadol z lietadla spoločnosti Kenya Airways, dopadlo vedľa muža opaľujúceho sa vo svojej záhrade na juhozápade Londýna. Uviedol to jeho sused, ktorého v utorok citovala tlačová agentúra AFP.

Britská polícia je presvedčená, že obeť vypadla na pozemok v londýnskej štvrti Clapham z priestoru podvozku lietadla, smerujúceho na letisko Heathrow.

Sused povedal, že v nedeľu popoludní počul silné buchnutie, keď telo narazilo na zem, a bežal hore schodmi na poschodie, aby sa pozrel von z okna.

"Najprv som si myslel, že v záhrade spí tulák. Mal na sebe oblečenie," uviedol sused, ktorý si neželal byť menovaný.

Čierny pasažier z lietadla dopadol vedľa muža do záhrady v Londýne
Čierny pasažier z lietadla dopadol vedľa muža do záhrady v Londýne Foto: Profimedia.sk
 

"Pozrel som sa lepšie a videl som, že na múre okolo záhrady je krv. Muž nemal hlavu v poriadku. Okamžite som si uvedomil, že spadol. Tak som vyšiel von a vtedy tam už stál aj sused, vyzeral veľmi otrasený. Opaľoval sa a telo dopadlo meter od neho," opísal situáciu sused.

Fotografia zverejnená v utorok v britskom denníku The Sun zachytávala rozbité dlažobné kamene v záhrade a priehlbinu v zemi.

Sused pri opise obete ešte povedal: "Jedným z dôvodov, prečo zostalo jeho telo neporušené, bol ten, že bolo úplne zamrznuté."

Polícia v pondelok uviedla, že v priestore podvozku lietadla po prílete na letisko Heathrow našla tašku, vodu a nejaké jedlo.

Policajti teraz pracujú sa určení totožnosti obete.

Mnoho čiernych pasažierov neprežije z dôvodu nedostatku kyslíka a teplôt pod bodom mrazu, ktoré sú v priestore medzi kolesami lietadla letiaceho vo veľkej nadmorskej výške.

Komentáre ( 0)