03. 07. 2019 06:00 | SYDNEY/TASR

Stačila chvíľka nepozornosti a dieťa spadlo pod vlak na stanici

Chlapcovi sa našťastie nič vážne nestalo, no úrady upozorňujú rodičov na väčšiu obozretnosť.

Chlapec spadol pod vlak na stanici v Austrálii
Chlapec spadol pod vlak na stanici v Austrálii Foto: YouTube

V Austrálii zverejnili v utorok zábery z bezpečnostných kamier, ktoré zachytávajú dieťa padajúce z vlakového nástupišťa v čase, keď tam stál vlak. Tamojšia vláda tak urobila v snahe upozorniť rodičov, aby počas rušných školských prázdnin dávali na svoje deti pozor. Informovala o tom agentúra Reuters.

Na záberoch priemyselnej kamery vidieť, ako na stanici v Sydney zastavil vlak a k jedným otvoreným dverám žena tlačí kočík. Keď chce kočík zodvihnúť do vlaku, dieťa kráčajúce vedľa nej spadne do medzery medzi ňou a pristaveným vlakom.

Žena následne zdvihne ruku, aby upozornila železničný personál. Medzitým zjavne nezranené dieťa vytiahne naspäť na nástupište okoloidúci cestujúci.

 

"Jednoduchá vec, ako držať svoje dieťa za ruku počas presúvania sa na staniciach a nastupovania do vlaku, môže zabrániť, aby sa vážne zranilo, či horšiemu," uviedol minister dopravy Nového Južného Walesu Andrew Constance.

Tvár ženy na záberoch rozmazali. Hovorkyňa vlády sa k prípadu zatiaľ nevyjadrila. Videozáznam sa šíril prostredníctvom sociálnych sietí, pričom pod príspevkom mal 1 600 komentárov a 1 100 zdieľaní.

Riaditeľ siete železníc v Sydney Howard Collins vyzval v súvislosti s tým rodičov, aby sa na staniciach či nástupištiach neponáhľali.

Komentáre ( 0)