05. 07. 2019 08:32 , článok bol aktualizovaný 05. 07. 2019 09:24 | NASSAU/TASR

Na Bahamách sa zrútil vrtuľník. Zomrelo sedem ľudí, vrátane známeho miliardára

Tragédia sa stala deň pred jeho narodeninami.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: shutterstock/PrimaStockPhoto

Miliardár Chris Cline je medzi siedmimi americkými občanmi - štyrmi ženami a tromi mužmi -, ktorí sa vo štvrtok stali obeťami havárie vrtuľníka v Bahamách. Informovala o tom agentúra BNO News.

Vrtuľník sa zrútil do Atlantického oceánu vo štvrtok ráno miestneho času krátko po štarte z ostrova Big Grand Cay ležiaceho v severozápadnej časti karibského súostrovia Bahamy, odkiaľ smeroval do mesta Fort Lauderdale v americkom štáte Florida.

Podľa bahamských úradov nikto zo siedmich ľudí na palube nehodu neprežil. Priatelia identifikovali jednu z obetí ako Chrisa Clinea, filantropa a podnikateľa v oblasti banského priemyslu. Bloomerg ho v roku 2011 označil za "kráľa uhlia".

Ako uviedol denník Register-Herald, vychádzajúci v jeho domovskom štáte Západná Virgínia, pri nešťastí prišla o život aj jedna z Clineových dcér. Tragédia sa stala v predvečer Clineových 61. narodenín.

Identita ostatných piatich obetí nebola bezprostredne známa.

"Dnes sme prišli o superstar zo Západnej Virgínie a stratil som veľmi blízkeho priateľa," povedal guvernér Západnej Virgínie Jim Justice.

Cline sa vypracoval z obyčajného baníka na manažéra nízkonákladových banských prevádzok. Zanechal po sebe majetok v odhadovanej čistej hodnote 1,8 miliardy dolárov.