06. 07. 2019 07:18 | PRAHA/TASR

Českí turisti dvoch cestovných kancelárií čakali na odlet z Turecka viac ako 24 hodín

Stalo sa tak v Antálii.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR/Marijan Murat/dpa via AP

Zhruba 160 českých turistov čakalo 24 hodín od štvrtka do piatka na letisku v tureckej Antálii.

Spiatočný let spoločnosti Tailwind Airlines, ktorý mal do Brna dopraviť klientov cestovných kancelárií Exim tours a Firo-tour, nabral pre technické problémy viac ako 24-hodinové meškanie. Informáciu priniesol webový spravodajský portál Novinky.cz.

"Ide o lietadlo zo severného Cypru (územia ovládaného Tureckom). Aktuálne počítame s odletom z Turecka po 22. hodine," uviedol hovorca Exim tours Petr Kostka.

"Bohužiaľ došlo k technickej poruche a klienti čakajú na odlet viac ako deň," dodal. Lietadlo nakoniec odštartovalo skôr a v Brne pristálo o 22:35 h.

"Klientom bolo zabezpečené náhradné ubytovanie, prespali v hoteli, dostali aj občerstvenie," povedal Kostka. "Klienti, ktorí budú požadovať kompenzáciu, sa môžu obrátiť na našu cestovnú kanceláriu a my sa tým budeme zaoberať. Tento problém budeme riešiť aj s leteckou spoločnosťou," doplnil hovorca.

Kostka podvečer zároveň potvrdil, že na meškajúci let čakajú aj klienti ďalších cestovných kancelárií. Podľa webového serveru Seznamzpravy.cz by malo ísť o cestovnú kancelária Firo-tour.

Tailwind Airlines sú turecké aerolínie založené v roku 2009, ktoré sa špecializujú na charterové lety. V Česku lietajú z Prahy a Brna.

Komentáre ( 0)